На ПП Грушів змінять порядок митного контролю, аби зменшити черги на кордоні

20 Березня 2019
митний контроль в Грушеві

Щодня сотні людей перетинають кордон до Польщі через ПП Грушів-Будомєж. Хоч дорога до даного пункту перетину кордону є не найкращою, однак більшість автомобілістів вибирають Грушів, оскільки там, як правило, черги на кордоні зазвичай менші, а отже перетнути кордон можна швидше. 

Тим не менше, навіть тут черги на кордоні спричиняють багато незручностей для подорожуючих. А тому для вирішення цього болючого для водіїв питання Львівська митниця ДФС спільно з Західним регіональним управління Держприкордонслужби вирішили запровадити в пункті пропуску Грушів експеримент, який має на меті пришвидшити порядок проведення митного контролю, а отже, зменшити черги на кордоні.

Які саме нововведення плануються в Грушеві і коли - читайте далі.

Як і коли зміниться митний контроль в Грушеві

Як пояснив керівник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, схему, яку найближчим часом планують впровадити в Грушеві, вже працює у всіх пунктах пропуску на Львівщині для автобусів. Йдеться про те, що під час перетину кордону з української сторони спочатку особа проходить не митний, а паспортний контроль: Прикордонна служба проводить паспортний контроль і передає дані на сервер митної служби.

"У прикордонної служби є автоматичні зчитувачі інформації з паспортів, а у нас (митників - прим. ред.) – немає, ми мали вносити це вручну. Отже, ми щонайменше скорочуємо процедуру на час, що витрачає наш працівник на внесення інформації вручну в базу даних митниці", – каже Левко Прокіпчук.

митний контроль в Грушеві

Отже, раніше при перетині кордону спочатку подорожуючий проходив митний контроль, а тоді віддавав прикордоннику на перевірку паспорт та інші документи. Тепер у Грушеві фактично планують поміняти цю схуму місцями: спочатку Прикордонна служба проводить паспортний контроль, а тоді через автоматизовану систему передає дані на сервер митної служби.

Як зазначає керівник Львівської митниці ДФС, точної дати впровадження експерименту наразі немає, але його старт планується десь на початок квітня цього року.

   ⇒ Читайте також: В Угринові змінять порядок митного контролю задля зменшення черг на кордоні

Чи дозволить нова схема митного контролю зменшити черги на кордоні до Польщі

За словами керівника Львівської митниці ДФС, запровадження такої схеми митного контролю з легковими автомобілями повинно скоротити час, необхідний для проходження усіх процедур на кордоні, а отже і зменшити черги з автомобілів.

"Зараз ми на етапі технічного вирішення питання. Спочатку зробимо це в Грушеві і подивимось, як наша ідея покаже себе на практиці. Якщо результати будуть позитивні, то будемо далі рухатися і запроваджувати таку схему на інших пунктах пропуску", – додає він.

До слова, ще восени минулого року Кабмін вніс зміни до своєї постанови, що регулює запровадження технологій пропуску через державний кордон, дозволивши контролюючим органам змінювати послідовність здійснення контролю - що й уможливило запровадити експеримент у Грушеві.

Нагадаємо, слідкувати за станом черг на кордоні можна в режимі онлайн на сторінці камери на кордоні.

Читайте також:

В Угринові змінять порядок митного контролю задля зменшення черг на кордоні

Змінено організацію руху автомобілів в чергах на кордоні на ПП Грушів-Будомєж

На ПП Мальховіце-Нижанковичі буде піший перехід - будівництво розпочнуть вже цього року

Пішохідний пункт пропуску Угринів - Долгобичув закриють

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах