Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьМабуть, кожен з нас має або ж мріє завести домашнього улюбленця. Адже хто ще може бути таким вірним другом, а часом навіть і розрадою, хто ще зможе так безоглядно любити? Собаці чи коту байдуже, які ви на вигляд, скільки у вас грошей та яку посаду займаєте. Єдине, що їм від вас потрібно - це любов та ласка і віддають вони сторицею.
Вірні чотирилапі друзі часто замінюють те, чого нам не вистачає від людського спілкування - турботу, любов, вірність та щирість. Ми прикипаємо до них всім серцем і вже не уявляємо свого життя без них, вони стають членами нашої сім’ї і частинкою нас самих… Однак, на жаль, життя не вічне і рано чи пізно, як би ми цього не хотіли, наші домашні улюбленці помирають і разом із ними ми втрачаємо найвідданіших друзів…
'
Смерть - це завжди болісно і важко, навіть якщо це смерть тварини. Саме тому багато господарів вирішують поховати своїх чотирилапих друзів на справжньому цвинтарі. Дехто - щоб у такий спосіб віддати честь своєму улюбленцю, дехто - щоб мати змогу знову і знову до нього повертатися та згадувати щасливі моменти, дехто ж взагалі вважає що по-іншому не можна, адже це ж так само член сім’ї і одна з найдорожчих істот у житті. Причин може бути багато, але мотив всього один - безмежна любов до тваринки і бажання у такий спосіб зберегти пам'ять про неї.
У багатьох країнах існують цілі кладовища домашніх тварин. Не виключенням є й Польща, до слова - найрелігійніша країна світу. Найбільший цвинтар тут розташований неподалік столиці Варшави, в місцевості з символічною назвою Konik Nowy. Тільки уявіть: усього тут знаходиться близько 15 тисяч могил тварин. Кореспондент польського видання Noizz.pl Paweł Korzeniowski відвідав це кладовище і розповів як, власне, воно виглядає.
Фото: Noizz.pl
Слід зауважити, що найбільший цвинтар домашніх тварин у Польщі знаходиться у приватній власності. Ідея створити перше в Польщі кладовище такого типу виникла у теперішнього власника “Psi Los” Вітольда Войд ще в 1991 році.
Як запевняє сам власник, такий задум у нього виник після того, як він прочитав у газеті історію однієї пані. Ця жінка розповідала, як на її очах безсердечні люди викинули у смітник її мертву тваринку. А тому “Psi Los” був створений для того, аби таких ситуацій більше не було і люди, які понад усе любили своїх домашніх улюбленців, змогли їх поховати “як належить”.
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Це місце стало настільки популярним серед господарів, які прагнули увіковічнити пам'ять про свого улюбленця, що вже в 2013 році довелося відкривати ще один, новий цвинтар, який знаходиться за 1 км від старого. За п'ять років тут вже встигли віднайти вічний спокій кількасот тварин. А всього на двох кладовищах поховано понад 15 тисяч домашніх улюбленців, серед яких собаки, коти, кролики, морські свинки, хом'яки, миші та папуги, одна черепаха та вуж і навіть кремований кінь.
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Місце для поховання численних Буреків, Міськув, Льолеків, Бунь та Пусь вже давно стало популярним і відомим у всій Польщі. Аби зрозуміти, наскільки міцною є любов людини до свого домашнього улюбленця, достатньо просто прочитати надгробні написи. Такі скорботні фрази як “друг”, “мій дорогий”, “ми тебе не забудемо” можна побачити практично скрізь.
Є тут прості фрази, від щирого серця (“песику, це були найщасливіші 16 років”, “так тихо стало в моєму світі без тебе”, “тут спочиває Льолек. Хороший пес”), вірші (“Pieseczek już tutaj zostanie. Musi - ma chore serduszko, poleży sobie pod brzózką" - “Песик вже тут залишиться. Повинен - має хворе сердечко, спочине собі під берізкою”) і навіть кумедні фрази (“nasz słoniu” - “наш слоник” - про велику собаку).
Можна зустріти навіть написи іноземною мовою ("Pour toujours dans notre coeur" (“Назавжди в наших серцях”) - французькою чи "Nyugodj békében" (“Спочивай з миром”) - угорською).
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Цікаво, що на кладовищі домашніх тварин панує повний егалітаризм. Тут не хваляться породами, розмірами і чистокровністю своїх колишніх улюбленців. Породистість відходить на задній план. З надгробних написів та й зі слів самих власників тварин, які часто сюди приїжджають і спілкуються між собою, стає зрозуміло, що найважливішими є власне риси характеру улюбленця - добрий, відданий, грайливий чи веселий.
Люди приходять на могили своїх улюбленців, запалюють свічки, залишають квіти, згадують та плачуть… Усе як на справжньому кладовищі, з тою лише відмінністю, що тут ніде не зустрінеш традиційних для польських цвинтарів хрестів. Замість них ставлять різнокольорові іграшкові вітряки, які кожного року заміняють на нові. При вході до кладовища навіть стоїть кіоск зі всім необхідними: тут можна придбати вітряки, свічки, квіти, декоративні фігурки та іграшки.
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Фото: Noizz.pl
Власне, сам цвинтар радше нагадує сад, аніж кладовище у звичному розумінні цього слова. Барвисті вітряки і квіти роблять це сумне місце кольоровим, вселяють оптимізм і віру в людську доброту. Веселі фото тварин на надмогильних плитах, пам'ятники у вигляді собак чи котів та задекоровавні іграшками і квітами могили - подібних цьому кладовищ більше точно ніде не знайдеш.
Щоб поховати тут свого домашнього улюбленця, необхідно подзвонити, назвати ім'я власника і час, на коли ви хочете провести поховання. Слід зауважити, що місце на кладовищі не безкоштовне. Розцінки на могилки для тварин тут наступні:
В цю ціну також входить невелика могильна плита з написом імені тварини, датами народження та смерті та порядковим номером могили.
За додаткову плату вам також можуть запропонувати послугу транспортування тіла тварини до кладовища з будь-якого місця в межах Польщі. Крім того, адміністрація кладовища співпрацює із фірмою по виготовленню надгробків, тож додатково можна замовити ще й індивідуальний пам'ятник для свого улюбленця.
Господар, чия тварина похована на кладовищі, також повинен щорічно сплачувати певні кошти за утримання та догляд за могилами тварин в розмірі 70 злотих.
Кожного року на кладовищі проходить фестиваль - День пам'яті про тварин, який започаткував власник “Psi Los” ще у 2002 році. Дата для цього дня обрана символічна - перша неділя жовтня, рівно за місяць до Дня всіх померлих у листопаді. Із заснуванням нового кладовища у 2013 році, фестиваль стали проводити двічі на рік - в останню неділю вересня на новому цвинтарі та в першу неділю жовтня - на старому.
До слова, існує навіть веб-сайт кладовища, де можна знайти всю необхідну інформацію, зв'язатися з адміністрацією та дізнатися актуальні новини.
Відвідувачка кладовища, пані Ягєнка, буває тут часто. "Тут поховані мої два коти. Один з них називається Вувуру, від назви місцевості в Греції, де я його знайшла. Він на той момент мав, можливо, днів десять. Котик був бідним і дуже маленьким. Я взяла його на руку і сказала “Вувуру” - і так і залишилось. Всі ці камені на його могилі привезені з Греції", - каже пані Ягєнка.
І одразу ж додає: “Я щаслива, що таке кладовище існує. Що людина, яка живе у квартирі, має робити зі своїм померлим другом? Викинути у смітник? Це ж не по-людськи. Існування цього місця - це чудо. В сучасному світі, коли з тваринами трапляється так багато зла, це кладовище завжди змушує мене думати позитивно. Віра в Людину повертається”.
Читайте також:
Найвищі будівлі Польщі. Топ-10
Топ-10 цікавих музеїв у Польщі, про які ви, ймовірно, не знали
7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним доку
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти.
Коментарі