21 Березня 2022
Проїзд неевакуаційними та міжнародними поїздами Укрзалізниці знову буде платним - перевізник вже відновив продаж квитків. Це дасть змогу пасажирам планувати свою подорож на майбутнє і забезпечити собі місце у вагоні. Разом з тим, внутрішні евакуаційні рейси та міжміські електрички із міст, де ведуться активні бойові дії, далі будуть безкоштовні. Пріоритетна посадка на ці сполучення надається жінкам та дітям, пише zaxid.net.
“Ми систематизуємо процес посадки і вводимо можливість цивілізовано придбати квитки та оплатити послуги перевізника. Це дозволить нам у свою чергу виконати свої зарплатні зобов'язання перед поїзними бригадами, які з першого дня війни самовіддано вирушають у рятівні евакуаційні рейси, подекуди курсуючи по два тижні поспіль”, – пояснив керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський.
За його словами, поїзди вже евакуювали із гарячих точок близько 2,75 млн громадян. Також майже вдвічі зменшилась кількість охочих виїхати закордон міжнародними рейсами: близько 12 тисяч пасажирів на день замість 20 тисяч ще минулого тижня.
Зазначимо, зараз орієнтовна вартість квитка на поїзд сполученням Львів-Перемишль коштує 370 грн в одну сторону. Актуальний перелік внутрішніх та міжнародних сполучень Укрзалізниці можна переглянути на сайті. Він оновлюється щодоби.
Варто наголосити, що потік вимушено переміщених осіб до Львова знизився із шістдесяти до десяти тисяч людей на добу. Крім того, ДПСУ повідомляє про невеликі черги автомобілів та пішоходів на кордонах України з державами Євросоюзу, зокрема і з Польщею.
Так, станом на 12:00 21 березня на пунктах пропуску зафіксували таку ситуацію з чергами:
- Ягодин-Дорогуськ - 0 л/а, 0 пішоходів;
- Устилуг-Зосін - 0 л/а, 0 пішоходів;
- Угринів-Долгобичув - 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів;
- Рава-Руська-Гребенне - 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів;
- Грушів-Будомєж - 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів;
- Краковець-Корчова - 0 л/а, 0 автобусів, 40 пішоходів
- Шегині-Медика - 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів;
- Смільниця-Кросценко - 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів.
За даними заступника міністра внутрішніх справ Польщі Павела Шефернакера, впродовж останньої доби до сусідньої країни прибуло менше 34 тисяч біженців з України. Ще два тижні тому їхня кількість становила щонайменше 140 тисяч щодня.
“У зв’язку з атакою на цивільні об’єкти в Україні, до нас у будь-який момент може прийти чергова хвиля біженців”, – наголосив польський урядовець.
За даними Прикордонної служби Польщі, з 24 лютого до країни прибуло понад 2,1 мільйона українських біженців. Станом на 18 березня, громадянам України видали 120 тисяч номерів PESEL по всій Польщі. Зараз ця кількість, ймовірно, перевищила 130 тисяч.
⇒ Читайте також:
У Польщі буде можливість обміняти готівку у гривнях на злоті
Через міграційну кризу в Польщі різко зросла вартість оренди квартир
З ким українські діти можуть перетнути кордон під час війни
Головне фото: slovoidilo.ua
Коментарі