Через міграційну кризу в Польщі різко зросла вартість оренди квартир

17 Березня 2022
оренда квартир в польщі 2022

За останні два тижні у Польщі різко подорожчала вартість оренди нерухомості. У багатьох містах ставки зросли більше, ніж за весь попередній рік. Так, у Кракові зафіксували подорожчання на рівні 26%, а у Вроцлаві - на 33%. Про це повідомив керівник групи аналізу нерухомості банку PKO BP Войцех Матисяк, пише biznes.interia.pl.

Аналітики PKO BP проаналізували оголошення про оренду квартир у восьми найбільших містах Польщі. У Вроцлаві всього за два тижні ціни зросли на 33%. Для порівняння, у період з лютого 2021 року по лютий 2022 року подорожчання вартості оренди у цьому місті становило 17%.

У Кракові з початку війни в Україні вартість оренди квартир зросла на 26%, а у Варшаві - найбільшому ринку нерухомості в Польщі - подорожчання склало 15%. В обох містах зростання ціни в масштабах року становило не більше 8%. 

Експерт PKO BP Войцех Матисяк зазначив, що цікавим прикладом є краківський ринок нерухомості, який сильно постраждав через різке зменшення туристичного потоку під час пандемії, а тепер починає відроджуватись.

“На ринок довгострокової оренди вийшли квартири, призначені для подобової оренди, тобто для туристів. Більше того, віддалена робота та навчання призвели до зниження інтересу до оренди. Краківський ринок насилу оговтався після спаду пандемії. Проте зараз Краків лідирує серед міст з найбільшою кількістю біженців. Збільшення попиту, пов’язаний з їх припливом, спричинив дуже значне зростання орендних ставок, – зазначив експерт.

як знайти квартиру в польщі для орендиnieruchomosci-online.pl

Наплив біженців у поєднанні з невеликою кількістю пропозицій оренди квартир призвели до значного подорожчання на вроцлавському ринку нерухомості. - Через близькість західного кордону можна припустити, що частина людей, які приїхали до Вроцлава, рухатимуться далі на захід, - сказав аналітик PKO BP.

Матисяк також зауважив, що пропозиція оренди квартир у найбільших містах скоротилася, тому що деякі власники, ймовірно, зняли їх з ринку і надали біженцям безкоштовно або з перспективою отримати державну підтримку. 

“Власники, ймовірно, зняли з ринку ті квартири, які пустували і з різних причин не знайшли орендарів. Коли програма підтримки завершиться, ці квартири можуть повернутися на ринок оренди, що може послабити тиск на підвищення цін”, - оцінив Матисяк.

За даними PKO BP, за два тижні найбільше знизилася пропозиція оренди квартир у Вроцлаві, Зеленій Гурі та Кракові – приблизно на 60%.

⇒ Читайте також:

Власна квартира у Польщі коштує як 23 роки оренди. Дослідження

Де у Польщі найдешевша та найдорожча нерухомість

У Польщі подорожчають базові продукти харчування через війну в Україні

Головне фото:  Tierra Mallorca on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах