Українці переказали додому з Польщі понад 3 мільярди злотих

07 Лютого 2018
робота в Польщі

Станом на сьогодні, згідно з даними Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, кількість українців, які легально працюють у цій країні, становить більше мільйона, а за іншими, неофіційними даними, ця цифра доходить навіть до двох мільйонів. Ні для кого не секрет, що Польща - чи не найпопулярніша країна серед тих, куди виїжджають на заробітки наші співвітчизники. Вагомим фактором у цьому є порівняно вища, ніж в Україні, оплата праці та можливість заробити більше.

Заробітна плата у Польщі з кожним роком зростає. Так, у 2018 році мінімальна зарплата в Польщі складає 2 100 злотих, а середня зарплатня становить 4 290 злотих і, як стверджують експерти, тенденція до зростання зарплат у Польщі спостерігатиметься і надалі.

робота в польщі

Звісно, це приваблює багатьох українців. Згідно з даними Національного банку Польщі, у третьому кварталі 2017 року українці, що працюють у Польщі, переказали додому в Україну 3,2 мільярди злотих, тобто близько 770 мільйонів євро - повідомляє польське видання Bankier.pl

Згідно з даними польського Нацбанку, за три місяці 2017 року іноземці в Польщі переказали за кордон загалом 3,5 мільярдів злотих (842 мільйонів євро). Це на 1,7 мільярдів злотих більше, ніж протягом аналогічного періоду у 2016 році.

Цікаво, що самі поляки, які працюють за кордоном, за аналогічний період переказали у Польщу 4,3 мільярди злотих.

злотий

Абсолютну більшість грошових переказів з Польщі за кордон здійснили саме українці. Із загальних 3,5 мільярдів в Україну було перераховано 3,2 мільярди злотих (91% всіх переказаних іноземцями коштів).

- У географічній площині переважають перекази в Україну. Вони склали 3,2 мільярдів злотих (близько 770 мільйонів євро). Це 91,0% від загального обсягу переведених коштів, - ідеться в повідомленні Нацбанку Польщі.

Із таких цифр добре видно, що заробітчан у Польщі стає все більше. Нагадуємо, що з 2018 року змінилися правила працевлаштування для іноземних працівників в Польщі, а для тих іноземців, що працювали в Польщі у 2017 році, впродовж 2018 року скасовується візовий коридор. Тому слід очікувати, що цього року трудова міграція до Польщі зростатиме ще більше.

Читайте також:

Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році

Середня заробітна плата в Польщі у 2018

Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах