Обов’язкову оплату за місця проживання для біженців у Польщі відтермінують на місяць

16 Січня 2023
допомога біженцям з україни в польщі

Сенат Польщі вніс тридцять поправок до законопроекту, який передбачає зміну чинного Закону про допомогу громадянам України. Це означає, що обов’язкову оплату за місце у пунктах спільного проживання українських біженців у Польщі введуть не з березня, а з квітня 2023 року. Нагадаємо, попередній варіант законопроекту передбачав, що з перших днів весни українці будуть змушені покривати спершу 50%, а згодом 75% вартості проживання в місцях колективного розміщення. Про це інформує видання pap.pl.

Перші зміни до Закону про спеціальну допомогу українським біженцям у Польщі ще 14 грудня прийняв польський Сейм. А у четвер, 12 січня 2023 року, новелізацію із тридцятьма поправками одноголосно прийняв Сенат. 

Згідно з однією із поправок, термін, після якого українські біженці повинні будуть покривати частину вартості проживання у місцях колективного розміщення, переноситься на місяць пізніше. У попередньому варіанті законопроекту українці, які перебувають у Польщі понад 120 днів, були б змушені оплачувати 50% вартості тимчасового житла з 1 березня 2023 року, а з 1 травня - уже 75% вартості (якщо тимчасово перебувають у Польщі понад 180 днів). Однак після доопрацювань Сенату ці терміни будуть зміщені таким чином: 

  • 50% вартості - з 1 квітня 2023 року;
  • 75% вартості - з 1 червня 2023 року. 

За поправку проголосували 54 сенатори, а проти - 42. 

соціальна допомога біженцям з україни в польщі 2023PAP/Paweł Supernak

Основна мета поправки, за словами віцемаршалка Богдана Борусевича, полягає у тому, що такі суттєві зміни повинні настати у теплий період року.

"Якщо будуть люди, які змушені залишити місце проживання і не матимуть іншого виходу, ніж повернутися в Україну, тому що вони не будуть доплачувати, то з різних причин – не тільки з причин, які вказані в акті – цим людям доведеться повернутися в Україну в умовах морозу, відсутності опалення, відсутності світла. Це невдалий час для такого вчинку", - вважає Богдан Борусевич, передає pap.pl. 

Філософія закону та діяльності уряду полягає на тому, що "жодна людина не повинна залишатися без даху над головою", стверджує урядовий уповноважений у справах біженців з України Павел Шефернакер

Уповноважений запевнив, що українські біженці отримають допомогу від польського уряду незалежно від пори року. Так, законопроект передбачає, що люди зі складними життєвими обставинами не муситимуть доплачувати за тимчасові місця розміщення з гуманітарних причин. Це, на думку Павела Шефернакера, є запобіжником, аби "ніхто не залишився без даху над головою".

До таких осіб віднесли людей з інвалідністю та людей, які доглядають за ними, дітей, пенсіонерів, вагітних жінок, людей, які виховують малюка віком до 1 року, а також опікунів щонайменше трьох дітей. Тобто ці особи й надалі матимуть змогу безкоштовно проживати у місцях спільного розміщення. 

Нагадаємо, зміни до Закону про допомогу біженцям з України також передбачали посилення системи контролю над виплатою грошової допомоги таким людям. Так, майже одноголосно прийняли поправку, яка дозволить Управлінню у справах іноземців використовувати базу даних відбитків пальців, які українські біженці надають під час процедури отримання ідентифікаційного номера PESEL. Варто зазначити, що поправки Сенату тепер повинен розглянути Сейм.

⇒ Читайте також:

Українці із тимчасовим захистом в ЄС: до Польщі найчастіше виїжджають жінки, а чоловіки - до Німеччини

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Все більше українців відкривають бізнес у Польщі. Дослідження

Головне фото: termedia.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах