Офіційно: іноземці зможуть потрапити в Україну лише з негативним результатом ПЛР-тесту

23 Березня 2021
перетин кордону з польщею під час карантину

Відтепер іноземні громадяни, які в’їжджають на територію України, повинні надати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого не раніше, ніж за 72 години до моменту перетину кордону. Відповідну постанову Кабміну було затверджено 22 березня, повідомляє Українська правда

"Уряд вніс зміни у порядок перетину державного кордону України, зокрема іноземці можуть перетинати його за наявності полісу страхування, а також ПЛР-тесту, зробленого не більше, ніж за 72 години. Крім того, унормовано пункт, коли співробітники Держприкордонслужби мають право перевіряти у осіб, які підпадають під самоізоляцію, встановлення додатку “Дій вдома””, - повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Постанова Кабінету Міністрів стосується також і громадян України. Відтепер вони будуть змушені відправлятись на обов’язкову 14-денну самоізоляцію після повернення з країн як “червоної”, так і “зеленої” карантинних зон. Уникнути цього можна буде лише за умови отримання негативного результату ПЛР-тесту, зробленого за 48 годин.

“Незалежно від того, з якої країни прибуває громадянин, всі повинні будуть надати довідку про негативний результат ПЛР-тесту”, ­– повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше така вимога стосувалась лише тих мандрівників, які повертались додому з країн, де рівень захворюваності був вищий, ніж в Україні.

самоізоляція після повернення в україну з польщіeo.gov.ua

За новими правилами, на самоізоляцію не відправлятимуть чотири категорії людей (якщо вони не контактували із хворими на Covid-19):

  • громадян України, які не досягли 12-річного віку;
  • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, які виконують регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
  • громадян України, які виконують перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації.
  • громадян України, які мають намір вакцинуватись від Covid-19 на підконтрольній уряду території, і мають відповідне запрошення з унікальним ідентифікатором.

Варто додати, в Євросоюзі працюють над так званими “паспортами вакцинації” (або Digital Green Certificate), які дозволять відновити вільне пересування між країнами. Такий стандартизований документ видаватиметься безкоштовно і засвідчуватиме, що громадянин тієї чи іншої країн ЄС отримав вакцину від коронавірусу або негативний результат ПЛР-тесту чи швидкого антиген-тесту. За планом Кабміну, громадянам України, які пройшли імунізацію, також видаватимуть відповідне міжнародне свідоцтво.

Більше про те, які вакцини “визнає” Євросоюз читайте у нашому матеріалі Вакцинуватись і подорожувати без карантину: які щеплення “визнає” Євросоюз.

⇒ Читайте також:

Польща скасовує 10-денний карантин для тих, хто отримає негативний тест на коронавірус

На зміну регіональному карантину в Польщі запроваджують повний локдаун

Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах