Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

17 Березня 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

У Польщі триває масова вакцинація населення проти ковіду. Як відомо, процедура є повністю добровільною та безкоштовною, навіть для іноземних громадян, які легально проживають в країні. Кожен, хто зареєструється і дочекається своєї черги, отримає дві дози вакцини, схваленої у Європейському Союзі. Окрім імунітету до небезпечної недуги, вакцинована особа також матиме більше свободи  в плані закордонних подорожей. В ЄС навіть хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації - над цим рішенням зараз активно працює Європейська комісія. 

Та яке ставлення до імунізації мають самі польські громадяни? Чи довіряють вони виробникам вакцин та з яких причин можуть відмовитись від щеплення? Про це та інше мешканців польських міст розпитали працівники Центру досліджень громадської думки у Польщі (CBOS). Що показали результати опитування - далі у нашому матеріалі.

коронавірус в польщі останні новиниs.mind.ua

Вакцинація проти Covid-19 у Польщі

Бажання отримати свою дозу вакцини проти ковіду в польських громадян не слабшає, попри те, що кампанія просувається доволі повільно. Зараз 55% дорослих поляків стверджує, що хоче взяти участь у процесі імунізації населення. Разом з тим, такого наміру не має кожен третій респондент, якого CBOS опитав в рамках свого дослідження “Ставлення до вакцинації проти Covid-19 в березні”, пише wprost.pl.

Основною причиною відмови від вакцини проти Covid-19 опитані називали побоювання щодо побічних ефектів, які може викликати препарат (68% респондентів). На другому місці серед чинників, які знеохочують поляків до імунізації, були сумніви в ефективності процедури. Такий варіант відповіді обирав кожен третій респондент. 

12% опитаних осіб взагалі не вважають ковід небезпечною хворобою, а отже не бачать підстав для вакцинації. Частина з них також піддає сумніву існування пандемії коронавірусу. Ще 11% респондентів пояснює відмову від щеплення тим, що вже перехворіли на ковід або що загалом уникають вакцинації.

Кожен тринадцятий учасник опитування називав й інші причини відмови, зокрема недовіру до вакцин з огляду на те, що їх недостатньо довго випробовували та досліджували. Дехто вважає, що має сильний імунітет, або ж зміцнює його суплементами, тому не потребує вакцини. Були й ті, хто побоюється щеплення через алергію чи супутні захворювання.

Дослідники з CBOS підсумували, що загальне ставлення до вакцинації проти ковіду в Польщі зараз є кращим, ніж було ще в грудні 2020 року. Тоді небажання отримувати щеплення декларувала половина населення країни. 

щеплення від коронавірусу в польщі для українцівimages.pb.pl

Ставлення до імунізації в Польщі суттєво залежить від віку учасників опитування. Так, старші особи більш прихильно ставляться до цього процесу. Серед людей віком 55-64 роки аж 75% підтримують вакцинацію. У випадку осіб 65+ щеплення хоче одержати 61%. Найбільш неохоче вакцинуються наймолодші респонденти віком 18-24 роки. 

Вакцинацію значно більше підтримують мешканці великих міст Польщі (лише 18% з них не хоче отримати щеплення від Covid-19), а також випускники вищих навчальних закладів (26% з них проти) і респонденти з домогосподарств з найвищим доходом на душу населення, що становить щонайменше 3000 злотих (20% не хоче вакцинуватись). 

У порівнянні з попереднім місяцем, з 3 до 7 збільшився відсоток респондентів, які вже отримали вакцину проти ковіду в Польщі. 

Варто зазначити, що участь у дослідженні “Ставлення до вакцинації проти Covid-19 в березні” брали лише повнолітні респонденти, які проживають у Польщі. Опитування проводилось з 1 до 11 березня на вибірці 1154 особи.

⇒ Читайте також:

Перші тести на антитіла до Covid-19 в Biedronka розкупили за кілька годин

У ще двох регіонах Польщі, зокрема у Варшаві, запроваджують локдаун

Поляки розробили пристрій для миттєвого виявлення коронавірусу через подих

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах