Україна вимагатиме від іноземців негативний ПЛР-тест для в’їзду

19 Березня 2021
тест на коронавірус перед поверненням в україну

Услід за багатьма країнами Європи Україна планує зробити негативний результат тесту на коронавірус обов’язковою умовою в’їзду на свою територію іноземних громадян. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час свого виступу у Верховній Раді. 

Глава МОЗ зазначив, що його міністерство вже винесло на розгляд уряду зміни до постанови, які передбачають запровадження такої вимоги, передає Європейська правда.

“Впевнений, що на найближчому засіданні уряду це питання буде розглянуто, і всі громадяни інших країн, які в'їжджають в Україну, незалежно від рівня захворюваності в їхніх країнах, повинні будуть надати довідку, що не більше ніж за 48 годин вони зробили тест-ПЛР і мають негативний результат”, - сказав міністр охорони здоров’я.

Нагадаємо, нещодавно Польща скасувала обов’язковий карантин для тих іноземних громадян, які за 48 годин до перетину кордону отримають негативний результат тесту на коронавірус. 

⇒ Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

плр-тест в україніfiles.qatarliving.com

Сертифікати про вакцинацію в ЄС

Додамо, в Євросоюзі працюють над так званими “паспортами вакцинації” (або Digital Green Certificate), які дозволять відновити вільне пересування між країнами. Такий стандартизований документ видаватиметься безкоштовно і засвідчуватиме, що громадянин тієї чи іншої країн ЄС отримав вакцину від коронавірусу або негативний результат ПЛР-тесту чи швидкого антиген-тесту. Ймовірно, у такому паспорті також міститиметься інформація про те, чи хворів його власник на Covid-19. 

“Щоб запобігти дискримінації людей, які ще не вакциновані, Комісія пропонує створити не лише взаємосумісний сертифікат про вакцинацію, але й про тести на коронавірус та одужання від коронавірусу”, - йдеться у повідомленні прес-служби Європейської комісії.

Документ видаватиметься у цифровому або паперовому форматах. Обидва типи міститимуть QR-код з основною інформацією і цифровим підписом, що підтверджує його автентичність. Інформація в сертифікаті буде перекладена на англійську мову, а також на офіційну мову країни, яка його видала. 

За планом, цифрові зелені сертифікати визнаватимуть всі країни-члени Євросоюзу, а також Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Документ видаватимуть громадянам країн ЄС і їхнім членам родини, незалежно від громадянства; громадянам третіх країн, які проживають у ЄС, і мандрівникам, які мають право подорожувати до інших країн-членів. 

Паспорти вакцинації повинні стати тимчасовим інструментом для “поступового відновлення вільного пересування”. Коли ВООЗ оголосить, що пандемія коронавірусу завершилась, вони також втратять свою актуальні. Пропозицію Єврокомісії зараз має розглянути Європарламент та Рада ЄС. Ймовірно, видача сертифікату розпочнеться перед настанням літа.

⇒ Перші тести на антитіла до Covid-19 в Biedronka розкупили за кілька годин

паспорти вакцинації в єсimgix.net

За планом Кабміну, громадянам України, які пройшли імунізацію, також видаватимуть відповідне міжнародне свідоцтво. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко. На його думку, такі довідки в Україні зараз не є необхідними. Проте, їх видаватимуть на вимогу самих громадян для подорожей у ті країни, де такий документ буде обов'язковим. Безкоштовну міжнародну довідку можна буде отримати “у два кліки”.

“Впроваджувати та вимагати довідку про щеплення проти Covid -19 зараз не варто. Я повністю поділяю думку голови Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганса Клюге, який публічно застерігає Єврокомісію від планів запровадити документи про вакцинацію проти Covid -19”, – наголосив Віктор Ляшко.

⇒ Читайте також:

Польща стала для українців найбільш відвідуваною державою у 2020 році

У Польщі скасували карантин для вакцинованих від Covid-19 мандрівників

На зміну регіональному карантину в Польщі запроваджують повний локдаун

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах