Польща на третьому місці серед країн ЄС з найнижчим рівнем безробіття

11 Січня 2022
середня зарплата в польщі

Рівень безробіття в Польщі в листопаді сягнув показника 3%, що є третім найкращим результатом серед країн Європейського Союзу. Разом з тим, сусідня країна має значно гірші показники за рівнем зайнятості серед молоді. Про це з посиланням на Європейське статистичне управління повідомляє видання businessinsider.com.pl

Як відомо, в листопаді 2021 року безробіття в Польщі утрималося на тому ж рівні, що і в жовтні, та становило 3%. За даними Євростату, без постійного місця роботи залишилось 512 тисяч поляків. Це один із найкращих показників серед країн Євросоюзу - нижчий рівень безробіття зафіксували лише в Чехії (2,2%) та Нідерландах (2,7%). 

По всьому ЄС рівень безробіття у листопаді 2021 року знизився до 6,5% (зі 6,7% у жовтні). В управліннях праці було зареєстровано 15,6 млн громадян ЄС без зайнятості. У свою чергу, в єврозоні рівень безробіття знизився на 1 % до 7,2%.

Значно гіршими є показники Польщі щодо безробіття серед молодих осіб, яким ще не виповнилось 25-ти років. З проблемою зайнятості у цій віковій групі стикнулися 125 тисяч громадян. Таким чином, безробіття серед молоді у листопаді зросло до 11,6% (у жовтні було 10,8%). 

Цей показник також є нижчим, ніж середній серед усіх країн ЄС (15,4%), однак і тут Польщу випереджає кілька сусідніх країн, зокрема Чехія (6,5%) та Німеччина (6,4%). 

робота в європі

bruno neurath-wilson on Unsplash

Цікаво, що дані Євростату дещо відрізняються від інформації, яку подає Головне статистичне управління Польщі. Так, перший у своїх розрахунках враховує особі, які не працюють, але можуть та хочуть знайти роботу. Натомість, GUS просто вказує кількість осіб, які на даний момент зареєстровані в управліннях праці. Частина з них є в базі, але не шукає працевлаштування або ж працює “на чорно”. 

Так, за даними Головного статистичного управління Польщі, рівень безробіття в листопаді 2021 року знизився до показника 5,4% (у жовтні - 5,5%). На кінець місяця в управліннях праці було зареєстровано 898,8 тисяч безробітних. Це на понад 380 тисяч осіб більше, ніж за даними Євростату. 

Тим часом, Міністерство соціальної політики Польщі говорить про 895 тисяч безробітних поляків, зареєстрованих в управліннях наприкінці грудня 2021 року. У порівнянні з аналогічним періодом 2020-го року - це на 0,9% менше. Найнижчий рівень безробіття - в межах до 3% - зареєстрували на території Великопольського воєводства, а найвищий - 8,6% - у Вармінсько-Мазурському воєводстві. 

Якщо порівнювати дані Мінсоцполітики за грудень та листопад 2021 року, то в останній місяць року кількість безробітних зменшилась на 3,1 тисячу осіб, тобто на 0,3%. Це вперше з 1990 року кількість осіб без зайнятості в Польщі на кінець грудня була нижчою, ніж у листопаді. 

Варто додати, що за даними міністерства, у грудні роботодавці подали до управлінь праці майже 96 тисяч вакансій. Це на 17,6 тисяч менше, ніж у листопаді 2021 року, але на 14,7 тисяч більше, ніж у грудні 2020 року.  

⇒ Читайте також:

У Польщі спростили процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

Рівень середньої зарплати в Польщі сягнув рекордних 6 тис. злотих

Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

Головне фото: Roman Wimmers on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах