У Польщі спростили процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

06 Січня 2022
спрощена процедура працевлаштування українців у польщі

Вчора, 5 січня, Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який спрощує процедуру працевлаштування іноземних громадян в країні, а також продовжує термін дії дозвільних документів на роботу до 2 років. Документ вступить в дію через 14 днів після оприлюднення в  Dzienniku Ustaw, йдеться у повідомленні на урядовому порталі.

Як пояснили у Канцелярії Президента, основна мета нового закону - це спрощення процедури одержання дозволу на тимчасове перебування та працевлаштування іноземців у Польщі, а також дозволів на сезонну роботу.

Відтепер для отримання карти тимчасового побиту більше не потрібно мати визначеного місця проживання та стабільного джерела доходу у Польщі. До того ж, заробітна плата трудового мігранта не може бути меншою, ніж мінімальна. Водночас особа може працювати навіть неповний робочий день або підписати з роботодавцем цивільно-правовий договір.

Крім того, розширився перелік обставин, за яких не потрібно вносити зміни до дійсних чи видавати нові дозволи на тимчасове проживання та працевлаштування в країні. Так, працівник зможе, наприклад, переходити на іншу посаду в межах одного підприємства або роботодавця без необхідності вносити зміни до дозвільних документів.

робота в польщі для українців 2022Josue Isai Ramos Figueroa on Unsplash

На додачу, іноземець матиме можливість отримати дозвіл на тимчасове проживання та працевлаштування в Польщі ще швидше, якщо працюватиме на стратегічних для польської економіки підприємствах.

Ще одне важливе нововведення передбачає, що термін дії дозвільних документів на роботу в Польщі, виданих на основі декларації про доручення виконання роботи іноземцю (oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy), продовжать до 24 місяців. Раніше громадянин іншої держави міг легально працювати у Польщі на підставі цього документу лише шість місяців, а потім робити ще шість місяців перерви перед одержанням нового.

Новелізація польського законодавства також встановлює, що період розгляду заявки на карту тимчасового побиту триватиме не більше 60 днів. Крім того, за іноземцем залишається право на подання апеляції, яку розглядатимуть впродовж 90 днів.

⇒ Читайте також:

Рівень середньої зарплати в Польщі сягнув рекордних 6 тис. злотих

Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

ТОП-10 найбільш високооплачуваних професій у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах