Скільки українських мігрантів легально працює у Польщі

24 Листопада 2021
робота в польщі для українців під час пандемії

Кількість іноземців, які працюють та сплачують податки в Польщі, б’є нові рекорди. Станом на кінець жовтня 2021 року, у системі Управління соціального страхування країни (ZUS) було зареєстровано 871 703 іноземних громадяни. З них 634 941 особа походить з України, передає businessinsider.com.pl

Для порівняння, минулого року в Польщі було офіційно зареєстровано 720 727 трудових мігрантів, серед яких 533 638 осіб були громадянами України. Крім того, у допандемічний 2019 рік в Польщі працювало на 27% менше іноземців, ніж зараз. Якщо розглядати ситуацію із працевлаштуванням українських громадян у Польщі, то станом на кінець 2021 року їх налічується на 40% більше, ніж було у 2019-тому. 

Цікаво, що загалом в Управлінні соціального страхування Польщі станом на кінець вересня 2021 року було зареєстровано майже 16 млн платників податків. Це означає, що іноземні громадяни становлять 5,3% від усіх мешканців Польщі, за яких сплачують соціальні внески. Таким чином, кожен двадцятий працівник чи підприємець у Польщі - це громадянин іншої держави, зокрема й України.

вакансії роботи в польщі для українцівRob Lambert on Unsplash

Поруч з цією статистикою існує й інша. Так, за даними Міністерства фінансів Польщі, близько 6% зарплат в країні виплачують неофіційно.

“Втрати бюджету, Національного фонду здоров’я, Управління соціального страхування та органів самоврядування через “зарплату в конвертах” становлять приблизно 17 млрд злотих”, - стверджує віце-міністр фінансів Ян Сарновський. 

За його словами, ця проблема особливо стосується невеликих фірм. 

“Близько 6% зарплат в Польщі виплачують поза системою. Ця проблема найчастіше зустрічається у найменших компаніях, де без реєстрації можуть виплачувати навіть 27% зарплат. Ще більшою проблемою є виплата частини зарплати “в конверті” - це може стосуватись навіть 12% працевлаштованих, тобто аж 1,5 млн працівників у Польщі”, - пояснив Ян Сарновський.

У Міністерстві фінансів Польщі також нагадали, що з січня 2022 року покарання за неофіційне працевлаштування робітників будуть більш суворими для працедавців. 

Так, з початку нового року підприємець, який нелегально працевлаштував особу, буде змушений додати до своїх прибутків з бізнесу зарплату працівника і, відповідно, заплатити за неї податок. Крім того, за кожен місяць нелегального працевлаштування підприємець повинен нарахувати собі прибуток на суму, що відповідає розміру мінімальної зарплати. І також заплатити за це податок. 

Таким чином уряд хоче стимулювати нелегальних робітників виходити з тіні і повідомляти про порушення трудового законодавства. Зараз це робити не так вигідно, адже тоді працівник буде змушений заплатити податок зі своєї зарплати з відсотками.

⇒ Читайте також:

ТОП-10 найбільш високооплачуваних професій у Польщі

У Польщі є понад 120 тисяч вакансій для професійних водіїв

Дозвіл на роботу в Польщі хочуть видавати на 2 роки

Головне фото: Josh Olalde on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах