В Польщі - найнижчий рівень безробіття за час пандемії

25 Серпня 2021
робота в польщі для українців під час пандемії

У липні 2021 року кількість людей без зайнятості зменшилась в Польщі на 18,5 тисяч осіб, а рівень безробіття знизився до 5,8%. Як повідомляє Головне статистичне управління країни, у пошуках роботи залишилось 974,9 тисяч осіб, передає businessinsider.com.pl

Зафіксована у липні 2021 року кількість безробітних людей у Польщі є найнижчою з квітня 2020 року, коли їх налічувалось 965,8 тисяч. У порівнянні з липнем 2019 року, зараз без роботи залишилось на 106,5 тисяч осіб більше. На думку експертів, така ситуація на польському ринку праці є результатом карантинних обмежень та тимчасового падіння економіки. 

“За попередніми оцінками, рівень безробіття в липні знизився на 0,1 відсотковий пункт до 5,8%. Значне зниження кількості безробітних (на 18,5 тисяч) у порівнянні з попереднім місяцем. Ринок праці компенсує втрати від пандемії, і негативні наслідки закінчення терміну дії фінансових щитів не помітні”, - коментують аналітики банку Pekao. 

рівень безробіття в польщі

У яких польських воєводствах найважче знайти роботу

Найнижчий рівень безробіття зафіксували у Великопольському воєводстві (3,5%), а найвищий - у Вармінсько-Мазурському (8,9%). В останньому рівень безробіття знизився на 0,3 відсоткові пункти у порівнянні з попереднім місяцем. Це найкращий результат серед усіх інших регіонів Польщі.

За даними Головного статистичного управління, у липні польські роботодавці подали до місцевих служб зайнятості 122,4 тисячі оголошень про вакансії, тобто на 4,6 тис. більше, ніж у червні цього року та на 16,5 тис. більше, ніж у липні 2020 р. Наприкінці місяця на кандидатів чекало ще 88,7 тисяч вакансій. Це приблизно на 2,2 тисячі менше, ніж наприкінці червня.

⇒ Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

робота в польщі вакансії 2021

Бюджет на 2021 рік передбачає, що наприкінця року рівень безробіття в Польщі має становити 7,5%. Однак, впродовж останніх кількох років польські політики зумисно вносять негативний прогноз до бюджету, щоб фактичний результат був кращим, ніж запланований.

⇒ Читайте також:

Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

Польський бізнес терміново шукає сезонний працівників - ставки вищі, ніж до пандемії

Після скасування стану епідемії 50 тисяч іноземців можуть втратити роботу в Польщі

Головне фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах