Польща планує скасувати спрощений доступ до ринку праці для росіян

29 Вересня 2022
робота в польщі для біженців з україни

Польський уряд планує закрити громадянам росії спрощений доступ до місцевого ринку праці. За інформацією видання PAP Biznes, Міністерство сім’ї та соціальної політики видасть відповідне розпорядження вже у жовтні, передає businessinsider.com.pl.

“Військові дії росії в Україні збільшують побоювання щодо можливої російської гібридної атаки на територію Республіки Польща. Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі видало розпорядження про обмеження перетину кордонів держави для громадян росії. Через це також необхідно скасувати спрощений доступ росіян до польського ринку праці”, - йдеться у матеріалі PAP Biznes.

Зараз спрощена процедура працевлаштування іноземців у Польщі діє для громадян таких держав, як Україна, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова та росія. Станом на червень 2022 року кількість російських трудових мігрантів, працевлаштованих у Польщі на підставі заяви про доручення роботи, становила близько 13 тисяч осіб. 

робота в польщі для українців 2022Shutterstock

Особливий інтерес громадян росії до працевлаштування на території Польщі зріс після оголошення в цій державі-терористці часткової мобілізації на війну в Україні. 

“За останні два дні ми отримали з росії 130 прохань про роботу. Раніше ми зазвичай мали 20-30 запитів впродовж місяця. Через те, що путін оголосив мобілізацію, росіяни почали масово шукати роботу в Європі і ми бачимо ріст зацікавленості польським ринком праці аж на 600%”, - стверджує Анна Джоболда з департаменту міжнародного рекрутингу компанії Gremi Personal.

За даними Польської прикордонної служби, з 21 по 23 вересня до Польщі прибуло близько 500 громадян росії (348 осіб - безпосередньо у день оголошення мобілізації).

Нагадаємо, з 19 вересня у Польщі, а також Латвії, Литві та Естонії почала діяти заборона на в'їзд громадян росії з туристичними шенгенськими візами, виданими у будь-яких країнах Євросоюзу. Винятки діють лише для водіїв вантажівок, дипломатів та для тих, хто в’їжджає до країни з гуманітарних причин.

За даними представниці Єврокомісії Анітти Хіппер, зараз близько одного мільйона росіян мають дійсні шенгенські візи. Сюди не входять особи, які мають посвідки на проживання у країнах Євросоюзу.

⇒ Читайте також:

Процес працевлаштування іноземців у Польщі повністю переведуть в електронний формат

Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2023 році

Поляки хочуть чотириденний робочий тиждень зі збереженням поточної зарплати

Головне фото: TASS

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах