30 Серпня 2022
Поляки хочуть працювати чотири дні на тиждень, але при цьому зберегти свою поточну зарплату за п’ятиденний робочий тиждень Таке рішення підтримує 73% працівників польських компаній та підприємств. Учасники дослідження рекрутингової компанії ManpowerGroup вважають, що більша гнучкість, зокрема, можливість вибирати формат роботи - віддалено чи в офісі - покращує якість виконаної праці, пише businessinsider.com.pl.
Згідно з результатами опитування, працівники у Польщі цінують свободу у виконанні професійних обов’язків, яку вони отримали після впровадження карантинних обмежень. Аж 93% респондентів стверджують, що гнучкість покращує якість їхньої роботи.
Для 53% опитаних важливо мати можливість вибирати час початку і закінчення робочого дня. Серед ключових критеріїв респонденти також вказали повну гнучкість у виборі місця роботи (41%) і більш тривалу відпустку (41%), а ще збільшення кількості днів оплачуваної відпустки (33%) і можливість працювати частіше з дому, ніж з офісу (23%).
“Зараз гнучкість є одним із найважливіших критеріїв оцінки привабливості як вакансії, так і роботодавця”, - прокоментувала результати дослідження Луїза Луранц-Яворек, директор з продажу ManpowerGroup у Польщі.
Серед переваг гнучкого графіку роботи респонденти назвали: більше часу, який можна провести з родиною та друзями (46%) або витратити на відпочинок та відновлення (44%), а також зменшення часу, необхідного на добирання до робочого місця (36%). Кожен третій працівник сказав, що таким чином може більше часу приділяти непрофесійній діяльності.
Carl Heyerdahl on Unsplash
Чотириденний робочий тиждень у Польщі
73% опитаних віддає перевагу моделі чотириденного робочого тижня зі збереженням окладу за 5 робочих днів. Ще 17% вважає прийнятним для себе варіант семиденної готовності до виконання робочих обов'язків у випадку вільного робочого графіка, а 10% респондентів допускають пропорційне зниження зарплати у випадку запровадження чотириденного робочого тижня.
“Про скорочення робочого тижня до 4 днів говорять все голосніше, також і у Польщі. Є компанії, які вже прийняли це рішення, і в багатьох місцях по всьому світу проводяться випробування, щоб перевірити ризик зниження ефективності. Результати є обнадійливими, попередньо вони не вказують на погіршення ефективності виконання праці. Навпаки, відбулося підвищення залученості, мотивації та загального задоволення працівників”, - наголосила Луїза Луранц-Яворек.
Опитування проводилося в червні 2022 року серед групи із понад 1000 польських працівників.
⇒ Читайте також:
Українці адаптувались до польського ринку праці: стабільну роботу знайшло 260 тисяч осіб
У Польщі терміново шукають професійних водіїв - заробітки від 10 тисяч злотих
71% поляків вважає, що їхня країна рухається в неправильному напрямку
Головне фото: Austin Distel on Unsplash
Коментарі