Поляки хочуть чотириденний робочий тиждень зі збереженням поточної зарплати

30 Серпня 2022
робота в польщі для біженців з україни

Поляки хочуть працювати чотири дні на тиждень, але при цьому зберегти свою поточну зарплату за п’ятиденний робочий тиждень Таке рішення підтримує 73% працівників польських компаній та підприємств. Учасники дослідження рекрутингової компанії ManpowerGroup вважають, що більша гнучкість, зокрема, можливість вибирати формат роботи - віддалено чи в офісі - покращує якість виконаної праці, пише businessinsider.com.pl.

Згідно з результатами опитування, працівники у Польщі цінують свободу у виконанні професійних обов’язків, яку вони отримали після впровадження карантинних обмежень. Аж 93% респондентів стверджують, що гнучкість покращує якість їхньої роботи.

Для 53% опитаних важливо мати можливість вибирати час початку і закінчення робочого дня. Серед ключових критеріїв респонденти також вказали повну гнучкість у виборі місця роботи (41%) і більш тривалу відпустку (41%), а ще збільшення кількості днів оплачуваної відпустки (33%) і можливість працювати частіше з дому, ніж з офісу (23%).

“Зараз гнучкість є одним із найважливіших критеріїв оцінки привабливості як вакансії, так і роботодавця”, - прокоментувала результати дослідження Луїза Луранц-Яворек, директор з продажу ManpowerGroup у Польщі.

Серед переваг гнучкого графіку роботи респонденти назвали: більше часу, який можна провести з родиною та друзями (46%) або витратити на відпочинок та відновлення (44%), а також зменшення часу, необхідного на добирання до робочого місця (36%). Кожен третій працівник сказав, що таким чином може більше часу приділяти непрофесійній діяльності.

робота в польщі вакансії для українцівCarl Heyerdahl on Unsplash

Чотириденний робочий тиждень у Польщі

73% опитаних віддає перевагу моделі чотириденного робочого тижня зі збереженням окладу за 5 робочих днів. Ще 17% вважає прийнятним для себе варіант семиденної готовності до виконання робочих обов'язків у випадку вільного робочого графіка, а 10% респондентів допускають пропорційне зниження зарплати у випадку запровадження чотириденного робочого тижня. 

“Про скорочення робочого тижня до 4 днів говорять все голосніше, також і у Польщі. Є компанії, які вже прийняли це рішення, і в багатьох місцях по всьому світу проводяться випробування, щоб перевірити ризик зниження ефективності. Результати є обнадійливими, попередньо вони не вказують на погіршення ефективності виконання праці. Навпаки, відбулося підвищення залученості, мотивації та загального задоволення працівників”, - наголосила Луїза Луранц-Яворек.

Опитування проводилося в червні 2022 року серед групи із понад 1000 польських працівників.

⇒ Читайте також:

Українці адаптувались до польського ринку праці: стабільну роботу знайшло 260 тисяч осіб

У Польщі терміново шукають професійних водіїв - заробітки від 10 тисяч злотих

71% поляків вважає, що їхня країна рухається в неправильному напрямку

Головне фото: Austin Distel on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах