Процес працевлаштування іноземців у Польщі повністю переведуть в електронний формат

21 Вересня 2022
робота в польщі для біженців з україни

Міністерство у справах сім’ї та соціальної політики Польщі планує запровадити масштабні зміни до законодавства про працевлаштування іноземців. Так, процес отримання дозволу на роботу буде повністю проходити онлайн. Крім того, іноземний працівник, а також фахівець Державної інспекції праці зможуть перевірити онлайн чи роботодавець сплачує обов'язкові соціальні внески за свого робітника. На додачу, у Польщі має запрацювати база для порівняння зарплат громадян Польщі та іноземних працівників, аби стежити за тим, щоб вони були рівними. Про це повідомляє видання businessinsider.com.pl.

Законопроект про внесення змін до трудового кодексу Польщі вже направили на громадське обговорення. У Міністерстві соцполітики запевняють, що нові правила будуть дружніми до роботодавців, оскільки спростять і прискорять процедуру працевлаштування іноземних громадян. Більшість положень проекту закону дублюють вже дійсні рішення, хоча є й деякі суттєві зміни. Якщо закон приймуть, він почне діяти через 7 днів після його опублікування. 

Розглянемо детальніше основні положення, які пропонує запровадити Мінсоцполітики Польщі. 

Діджиталізація процедури працевлаштування іноземця в Польщі

Законопроект передбачає повну діджиталізацію всього процесу видачі дозволу на працевлаштування у Польщі громадянина іншої держави. Також стане можливим онлайн-моніторинг та контроль за дотриманням трудового законодавства. 

Подання відповідної заяви та внесення декларації про доручення роботи іноземцю до реєстру відбуватиметься лише онлайн. Це має значно скоротити час отримання дозволів, оскільки роботодавець контактуватиме з управліннями через портал praca.gov.pl. Відповідно, рішення про видачу такого дозволу також надходитиме через інтернет та на індивідуальний профіль іноземця. 

Завдяки цьому профілю іноземний працівник також зможе перевірити чи його роботодавець сплачує за нього всі обов’язкові страхові та податкові внески. Так, система буде пов’язана із такими базами даних, як ZUS, KRUS, KAS, CEiDG, SG. Доступ до неї також матиме Державна інспекція праці. 

Якщо роботодавець працевлаштує іноземця нелегально, то, як і раніше, заплатить за це правопорушення штраф. За задумом, сума штрафу залежатиме від кількості нелегальних працівників. Так, за кожну таку особу доведеться заплатити щонайменше 500 злотих. Максимальний розмір грошового покарання й надалі становитиме 30 тисяч злотих. 

допомога українським біженцям у польщі

Unsplash

Мінсоцполітики також анонсувало створення бази зарплат на основі пропозицій про роботу з CBOP. Це дозволить іноземним працівникам порівнювати свої зарплати із тими, які пропонують на локальному ринку праці. База, однак, матиме лише допоміжний характер.

Законопроект також усуває й інші бюрократичні формальності, такі як перевірка ринку праці. Це означає, що перед видачею дозволу на працевлаштування іноземця повітовим управлінням праці не доведеться перевіряти, чи претендує на ту чи іншу посаду людина з цього регіону. У Міністерстві запевняють, що у разі виникнення загрози для місцевого ринку праці, відомство може визначити максимальну кількість дозвільних документів для іноземних громадян. Наразі перевірка ринку праці проводиться лише для приблизно 10% іноземців. 

Підставою для відмови у видачі дозволу на роботу іноземця, згідно із законопроектом, буде двомісячна заборгованість роботодавця зі сплати соціальних внесків. Відмова також може виникнути, якщо існує ймовірність того, що іноземець, незважаючи на отримання дозволу, не працюватиме в Польщі, або що роботодавець не виконуватиме зобов’язань щодо доручення роботи. Крім цього, дозвіл також не видаватимуть роботодавцю, який вже покараний за незаконне працевлаштування іноземців.

Варто зазначити, зараз у Польщі близько 125 тис. підприємців, переважно зі сфер будівництва та надання послуг, працевлаштували 954 тис. іноземців.

⇒ Читайте також:

Скільки становитиме мінімальна зарплата в Польщі у 2023 році

Поляки хочуть чотириденний робочий тиждень зі збереженням поточної зарплати

Українці адаптувались до польського ринку праці: стабільну роботу знайшло 260 тисяч осіб

Головне фото: Eric Wang on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах