Нові правила працевлаштування іноземців в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

05 Липня 2018
нові правила працевлаштування з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Робота в Польщі на сьогодні користується шаленим попитом серед українців. Як свідчать дані Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики Польщі, кількість українців, які легально працюють в Польщі становить майже два мільйони і передбачається, що до кінця 2018 року ця цифра зросте навіть до трьох мільйонів.

Польський ринок праці потребує робочих рук, тому вакансій праці в Польщі завжди предостатньо. За статистикою, українці працюють в кожній десятій польській компанії і чим більшою є сама компанія, тим більша частка у ній працівників з України. Загалом же, 95% усіх іноземців, які працюють в Польщі - українці

Читайте також: Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка

Нові правила працевлаштування в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Для врегулювання питань щодо працевлаштування іноземців польський уряд неодноразово приймає відповідні законопроекти. Відтак, 1 липня 2018 польський уряд прийняв положення політики про скасування необхідності проводити тести ринку праці при працевлаштуванні іноземців на певні посади. Зокрема, в перелік цих посад входить 289 професій.

Відповідне розпорядження ще 28 червня цього року подала міністр у справах сім'ї, праці і соціальної політики Польщі Ельжбета Рафальська.

Це спрощення також буде застосовуватись і у випадку видачі дозволів на тимчасове проживання чи роботу.

Нові правила працевлаштування в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Що означає дане розпорядження?

В розпорядженні Міністерства у справах сім'ї, праці і соціальної політики міститься перелік посад, при влаштуванні на які іноземцям більше не потрібно буде проходити так звані тести ринку праці, тобто доводити, що на це робоче місце не претендують громадяни Польщі.

Сюди включили 289 професій, серед яких є такі затребувані серед українських громадян, як інженери, будівельні професії, електрики, IT-спеціалісти, медсестри, дорожні робочі, водії різних категорій та ряд інших спеціальностей.

Як зміниться процедура працевлаштування іноземців в Польщі з липня 2018 року?

Отже, раніше для того, аби влаштувати іноземця на певну посаду, роботодавець був зобов'язаний довести, що він намагався залучити до пропонованої роботи поляків, однак це виявилося неможливим. Тепер дане правило скасовується. 

Роботодавцю більше не потрібно доводити, що на запропоновану ним вакансію не знайшлося жодного поляка і тому він влаштовує іноземця. Відтепер так званого тесту ринку праці проводити не будуть, а отже і сама процедура працевлаштування відбуватиметься простіше і швидше.

Тепер процедура працевлаштування на визначені професії скоротиться на 2-3 тижні, що неабияк тішить і роботодавців, і самих працівників. Тепер роботодавцю не потрібно буде чекати результатів тесту ринку праці перед поданням заяви на працевлаштування іноземця, а польським чиновникам доведеться опрацьовувати менше документів перед прийняттям рішення про надання дозволу на працевлаштування. 

Для іноземних працівників таке нововведення дає можливість швидше приступити до роботи. Особливо це важливо для тих, хто їде в Польщу на сезонні роботи або на роботу по біометричному паспорту, а отже, тим, хто обмежений в часі, протягом якого він може перебувати в Польщі. 

Нові правила працевлаштування в Польщі з 1 ЛИПНЯ 2018 РОКУ

Переваги нового розпорядження про працевлаштування іноземців з 1 липня 2018

Створення переліку професій, на які скасовується необхідність тесту ринку праці спрощує процедуру видачі дозволів на роботу та дозволів на сезонну роботу і доповнює раніше прийняті рішення щодо працевлаштування іноземців в Польщі.

Переваги даного рішення торкнуться всіх сторін:

  • для роботодавців - це скорочення часу, необхідного для влаштування іноземця на роботу в зазначених професіях, з 14 до 21 дня для подачі заяви на дозвіл на роботу;
  • для воєвод, старостів та повітових ужондів праці - це звільнення від необхідності проведення розгляду заяв роботодавців та зменшення “бюрократичної тяганини”;
  • для іноземних працівників (в тому числі, українців) - це коротший термін очікування для рішення про його працевлаштування та можливість швидше приступити безпосередньо до роботи в Польщі.

Які ще зміни у працевлаштуванні іноземців прийнято в 2018 році? 

Прийняте в липні розпорядження - це вже не перші зміни в процедурі працевлаштування іноземців в Польщі. Через брак робочих рук та велику кількість фірм та підприємців, охочих залучати до праці іноземців, Польща всіляко намагається удосконалити та пришвидшити процес влаштування іноземних працівників.

Нові правила працевлаштування в Польщі з 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ

З 1 січня 2018 року в Польщі почали діяти нові правила працевлаштування іноземців, відповідно до яких влаштуватись тут на легальну роботу іноземець може лише за наявності Дозволу на роботу або Дозволу на сезонну роботу:

  • Дозвіл на роботу видається для роботи у всіх сферах діяльності, окрім сезонної роботи і надає право працювати в Польщі впродовж 6 місяців на рік.
  • Дозвіл на сезонну роботу видається для роботи у галузях, які визначені як сезонні і надає право працювати в Польщі впродовж 9 місяців на рік.

Нові правила працевлаштування в Польщі з 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ

Читайте також: Нові правила працевлаштування в Польщі для іноземців з 2018 року

Запровадження нового типу польської робочої візи 

Для того, аби мати можливість легально працювати в Польщі, іноземцю необхідно отримати відповідну робочу візу. Раніше (до 2018 року) існували лише два типи національної робочої візи в Польщу - D 05 та D 06, які надають право працювати в Польщі впродовж 6 місяців на рік. 

Однак, у звязку з прийнятими і запровадженими з 1 січня 2018 року новими правилами працевлаштування для іноземців в Польщі, з'явився і новий тип візи - D 05а. Отже, відтепер:

  • ​на основі Дозволу на роботу видається національна віза D05 (на 6 місяців);
  • на основі Дозволу на сезонну роботу видається національна віза типу D 05а (на 9 місяців).

Запровадження нового типу польської робочої візи

Читайте також: Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань

Збільшення терміну дії Дозволу на роботу в Польщі

Станом на сьогодні Дозвіл на роботу видається на період, який не перевищує в сумі 6 місяців упродовж наступних 12 місяців (1 року). 

Однак польський уряд має намір збільшити цей термін до 1 року. Відтак, громадяни Вірменії, Білорусії, Грузії, Молдови, Росії та України, отримавши Дозвіл на роботу, зможуть працювати в Польщі протягом одного року.

Зауважимо, наразі це рішення ще не прийняте остаточно. Наразі мова йде про те, щоб збільшити термін дії Дозволу на роботу максимум до трьох років, хоча не виключено, що згодом цей термін збільшать навіть до п'яти років.

Збільшення терміну дії Дозволу на роботу в Польщі

Читайте також: В Польщі планують збільшити термін дії Дозволу на роботу

Новий тип договору для сезонних працівників в Польщі

В травні цього року Президент Польщі підписав Закон про надання допомоги в зборі урожаю, який вводить новий вид цивільно-правового договору - Угоду про допомогу в зборі врожаю (Umowa o pomocy przy zbiorach)​. Сезонний працівник відповідно до цього договору буде вважатись помічником фермера. 

Дана угода надає іноземцям право легально працювати на сезонних роботах в Польщі протягом 180 днів на рік і передбачає повний пакет соціального захисту для працівника.

Новий тип договору для сезонних працівників в Польщі

Читайте також: В Польщі запровадили новий тип договору з роботодавцем для виконання сезонних робіт

Збільшення мінімальної заробітної плати в Польщі

У 2018 році зросла також мінімальна ставка для працівників в Польщі. Відтак, цьогоріч мінімальна заробітна плата в Польщі становить 2 100 злотих брутто/місяць, а мінімальна погодинна ставка - 13,7 злотих брутто/год.

В уряді ведуться також розмови про підвищення мінімальної заробітної плати і в 2019 році. Йдеться про підвищення зарплати до 2 220 злотих брутто/місяць.

Збільшення мінімальної заробітної плати в Польщі

Читайте також: Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році

Середня заробітна плата в Польщі у 2018

Надбавки до зарплати та інші додаткові грошові виплати на роботі в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах