Польща купуватиме курячі яйця в Україні

26 Жовтня 2017
курячі яйця

Останнім часом у Польщі спостерігається тенденція до стрімкого подорожчання деяких продуктів, а часом навіть їх нестачі на полицях магазинів. Раніше вже повідомлялося про значне подорожчання масла у Польщі. Тепер тут спостерігається ще й дефіцит яєць. Якщо вони і є, то з кожним днем стають все дорожчими.

Згідно з аналітичними даними банку BGŻ BNP Paribas, протягом останнього року яйця подорожчали близько на чверть. За одну штуку поляку змушені тепер платити 40,5 грош. У Польщі б’ють на сполох: таких високих цін на цей продукт тут не було ще з 2012 року.

Чим обумовлене зростання цін?

Ріст цін на яйця – явище не поодиноке і стосується не лише Польщі. Така тенденція зараз майже у всіх країнах ЄС. Це зумовлено обмеженою доступністю яєць на ринку. Дефіцит цього продукту виник  внаслідок масового виявлення на фермах фіпронілу в курей несучих порід. Скандал із цього приводу виник ще наприкінці літа 2017 року, коли на фермах Німеччини, Бельгії та Нідерландів виявили сліди фіпронілу – отруйного хімічного засобу для боротьби з комахами.

Фіпроніл використовується для боротьби проти бліх, вошей, кліщів і тарганів. Однак, згідно з нормами, його заборонено застосовувати для дезінфекції на фермах, де виготовляють продукцію, призначену для вживання в їжу людиною. Такі ферми повинні використовувати виключно біологічні та нешкідливі засоби.

Окрім яєць, заражених фіпронілом, додалася й інші проблема – це спалах пташиного грипу в Італії і випадки зараження сальмонелою.

Постачання курячих яєць з України в Польщу

Поляки знайшли вихід, як подолати дефіцит та зростання цін на яйця. Тепер цей продукт постачатимуть у Польщу з України. Контракт підпишуть з ТМ "Ясенсвіт".

Ще у середині вересня цього року українська компанія "Ясенсвіт" отримала зелене світло на продаж своєї продукції в країни ЄС. Це перша українська компанія із виробництва, дистрибуції та переробки курячих яєць, яка вийшла на європейський ринок. Раніше вона не відповідала суворим вимогам до яєць класу «А» (столові яйця), встановлених в ЄС.

Ясенсвіт

ТМ "Ясенсвіт" належить до Варшавської фондової біржі - групи "Овостар". Головний офіс компанії знаходиться у Києві.

Група компаній "Ovostar Union" – це одна із провідних агропромислових компаній в Україні. Її виробничі можливості вражають. Згідно з опублікованим цього тижня звітом, за перші дев’ять місяців поточного року компанія виготовила понад 1 мільярд 246 тисяч яєць. І, як показують дані, їх виробництво динамічно зростає – у рік майже на 16%. Така вражаюча кількість яєць досягається завдяки наявності майже 8 мільйонів курей.

Середня оптова ціна на яйця в "Овостарі" - 1, 33 грн/шт, тобто близько 18 центів. У порівнянні з минулим роком, ціна зросла на 8%.

Борис Бєліков, президент української компанії "Ovostar Union", підкреслив, що відкриття кордонів ЄС для компанії є дуже важливим. Він також зазначив, що перші два мільйони яєць вже були доставлені у Європу.

"Ovostar" охоплює одну п’яту частину ринку яєць в Україні. У 2018-2019 роках у компанії планують збільшити виробничі потужності з 8 до 10 мільйонів курей несучих порід, а річний обсяг виробництва при цьому повинен скласти близько 2 мільярдів яєць.

Овостар

Таким чином у Польщі очікують, що підписання угоди з українською компанією допоможе подолати дефіцит яєць і стабілізувати ціну на цей продукт.

Читайте також:

Ціна на масло в Польщі зросла на 70%

Витрати українців у Польщі за останні півроку зросли до рекордної суми

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

В Tesco оприлюднили шокуючі факти: скільки їжі тут викидають у смітник

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах