Витрати українців у Польщі за останні півроку зросли до рекордної суми

02 Жовтня 2017
покупки в польщі

Серед українців все популярнішими стають поїздки на закупи до Польщі. Це не дивно, адже за даними Eurostat,  ціни на товари та послуги в Польщі нижчі ніж у 28 країнах Європи, а якість при цьому досить висока. Про популярність візитів українці до Польщі красномовно свідчать і черги на кордоні.

Поляки підрахували: у другому кварталі 2017 року польський кордон перетнули більше ніж 46 мільйонів іноземців. І звісно ж, тут вони витрачають все більше грошей. Як було відзначено Центральним статистичним управлінням, найбільше грошей у Польщі витрачають іноземці, які перетинають кордон з Німеччиною (47,6 %), за ними слідують українці (20,3 %), далі - чехи (11,5 %) та  словаки (7,8%), білоруси (6,4%), литовці (4,8%) і росіяни (1,6%). Проте, якщо розглядати середні витрати представників окремих країн під час одного візиту до Польщі, то тут  рекордну суму витратили саме українці.

В середньому один українець витратив у Польщі у другому кварталі 773 злотих. Це на 42 злотих більше, ніж у попередньому кварталі. Ці цифри виглядають шокуючими, особливо якщо порівняти їх із середньою зарплатою в Україні. 

"За даними Держслужби України, середня заробітна плата в Україні складає близько 7 тисяч. гривень, що при перерахунку на злоті становить близько 960 злотих. Отже, українці витрачають у Польщі майже всю свою зарплату", - каже Кшиштоф Інглот, президент Personnel Service.

Загалом, у другому кварталі поточного року мешканці України витратили у польських магазинах, ресторанах та готелях понад 1,9 млрд. злотих.

Що купують українці найбільше?

В основному найбільший попит серед іноземців у Польщі є на непродовольчі товари, які, за підрахунками, складають близько 83% від загальної суми витрат . 

Купівля продуктів харчування та безалкогольних напоїв становить 13%, а витрати на інші товари - близько 4%. 

З непродовольчих товарів найпопулярнішими є матеріали для будівництва, товари для дому – меблі, аксесуари, предмети інтер’єру  (близько 25% непродовольчих витрат), побутова техніка (близько 19%), запчастини та аксесуари для транспортних засобів (16%).

Однією з причин такого росту витрат є й те, що польські роботодавці проявляють все більший інтерес до працівників з України, що і призводить до збільшення кількості українців у Польщі.

Як зазначає сам Кшиштоф Інглот, він переконаний, що "витрати українців з року в рік зростатимуть. Тим більше, що попит на них серед польських роботодавців з початку року збільшився приблизно на 30%".

Окрім цього, серед українців все популярнішою стає послуга TAX FREE - грошове відшкодування податку або його частини від вартості товару, купленого за кордоном.

Отож, якщо ви також плануєте закупи в Польщі, радимо вам ознайомитись із можливостями шопінгу у найпопулярніших польських містах – у Варшаві, Вроцлаві, Перемишлі, Жешуві, Любліні та Кракові, а також детальніше дізнатися про послугу TAX FREE та як нею скористатися. Всю інформацію про акції, знижки та цікаві пропозиції у польських магазинах та супермаркетах шукайте ТУТ. Також, аби уникнути довгих і виснажливих черг на кордоні, ви можете переглянути камери на кордоні і вибрати найзручніший для вас час на поїздку. Вдалих покупок!

Читайте також:

З’явиться нова мережа магазинів для бюджетного шопінгу в Польщі

Закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі таки приймуть

Ціна на масло в Польщі зросла на 70%

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах