Скільки грошей українці в Польщі перерахували в Україну за три місяці

14 Лютого 2023
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

У третьому кварталі 2022 року поляки, які працюють закордоном, перерахували рідним у Польщі близько 4,9 млрд злотих. Водночас мігранти, які працюють у Польщі, за цей же період перерахували закордон на 2 млрд злотих більше - загалом 6,9 млрд злотих. Майже 70% від цієї суми становлять перерахунки українців рідним на своїй Батьківщині. Про це йдеться у звіті Національного банку Польщі, передає видання businessinsider.com.pl.

У порівнянні із аналогічним періодом 2021 року, за третій квартал 2022 року перерахунки поляків до Польщі дещо зросли - з 4,7 млрд до 4,9 млрд злотих. Ця сума складається із перерахунків, здійснених тимчасовими трудовими мігрантами (1,8 млрд зл), а також постійних трудових мігрантів (3,1 млрд зл). Остання група поляків, які проживають закордоном, перерахувала близько 63% від усієї суми. 

Збільшення грошових переказів відбулося в основному через нижчий обмінний курс злотого та вищий, ніж роком раніше, приплив коштів з Німеччини, Нідерландів, Норвегії та Ірландії. Натомість зафіксовано зменшення коштів, переказаних до Польщі з Великої Британії.

НБП повідомляє, що країною з найвищою вартістю грошових переказів залишається Німеччина. У третьому кварталі 2022 року поляки, які там працюють, перерахували в свою країну 1,6 млрд злотих. Друге місце посіла Велика Британія, з якої до Польщі надійшло 0,8 млрд злотих.

⇒ Все більше українців відкривають бізнес у Польщі. Дослідження

Іммігранти з України перерахували додому 4,8 млрд злотих за три місяці 

У 3 кварталі 2022 року грошові перекази з Польщі, які здійснювали трудові мігранти, становили 6,9 млрд злотих. Це на 1,8 млрд злотих більше, ніж за відповідний період 2021 року.

Нацбанк Польщі повідомляє, що зростання суми переказів відбулося через збільшення кількості трансферів, які здійснювали тимчасові трудові мігранти. Так, у третьому кварталі 2022 року ці люди перерахували додому 5,5 млрд злотих проти 4,1 млрд злотих у третьому кварталі 2021 року.

Цікаво, що 69,3% усіх грошових трансферів з Польщі становили трансфери в Україну. Загалом наші співвітчизники перерахували додому 4,8 млрд злотих за 3 місяці. 

У 2 кварталі 2022 року частка українських переказів була вищою і становила 73,7% від усіх іноземних банківських трансферів у Польщі. 

⇒ Читайте також:

Оновлений Спецзакон про допомогу біженцям має стимулювати українців шукати роботу в Польщі

Бедронка піднімає зарплати офісним працівникам і стає лідером серед працедавців у Польщі

Середня зарплата в Польщі зросла до 7000 злотих, але інфляція “поглинає” підвищення

Головне фото: groszi.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах