В яких країнах ЄС жінкам працюється найкраще та на якому місці в рейтингу Польща

03 Березня 2023
робота в польщі для жінок з україни 2023

У 2023 році Швеція стала найкращою країною Євросоюзу для жінок з точки зору розвитку кар’єри. Сусідня Польща, тим часом, опинилась на 18 місці — далеко за Румунією чи Болгарією. Про це йдеться у звіті компанії Reboot Online, пише видання businessinsider.com.pl.

Компанія провела дослідження та оцінила різні професійні чинники, зокрема економічні можливості та лідерські ролі жінок в суспільстві. Для аналізу було створено індекс із 300 пунктів. За допомогою індексу аналітики склали рейтинг країн ЄС, що пропонують найкращі перспективи для жінок, які працюють та розвивають кар’єру. 

Лідеркою рейтингу стала Швеція - країна отримала 241,4 пункти. Аж 100 пунктів Швеції присудили в категорії «розмір заробітків». Друге та третє місця посіли дві інші скандинавські країни — Фінляндія (227,6 пунктів) та Норвегія (213,8 пунктів). 

Польща опинилась на 18 позиції у рейтингу зі 138 пунктами. За зарплатні можливості наша сусідка отримала лише 27,6 пунктів. Дещо більше пунктів країні присудили в питаннях лідерства жінок (48,3) та декретної відпустки (62,1).

Найнижчі позиції у рейтингу посіли Кіпр (68,9 пунктів) i Туреччина (31 пункт).

Наомі Агароні, CEO і співзасновниця агенції Reboot Online прокоментувала результати дослідження:

«Загальні результати дозволяють припустити, що в Європі існує певний поступ в питаннях гендерної рівності на ринку праці. Норвегія, Фінляндія та Швеція розмістились високо, показуючи, що досягли певних покращень. Однак позиції таких європейських країн, як Австрія та Чехія, розчарували і підтвердили, що поступ в напрямку паритету статі є в Європі повільний».

робота в польщі для жінок вакансії 2023

businessinsider.com.pl

Євросоюз прагне зменшити різницю в заробітках жінок та чоловіків 

Різниця в заробітках чоловіків і жінок у приватному секторі сягає в Європі навіть кільканадцяти відсотків. Для середньої зарплати в Польщі це вже прірва, бо різниця становить майже 1 тисячу злотих брутто. ЄС обіцяє боротися з такою нерівністю і вже готує відповідну директиву. Однак поки що відомий лише загальний нарис змін до законодавства, а не конкретні пункти. 

Як повідомляє сервіс prawo.pl, в Брюсселі працюють над директивою про рівність та прозорість у зарплатах чоловіків та жінок. Великою мірою йдеться про ситуацію, коли жінки отримують меншу оплату за таку ж роботу, яку виконують і чоловіки. В Польщі ця проблема є помітною, а різниця в середньому сягає близько 5% не на користь жінок.

У приватному секторі ситуація для жінок є набагато важчою. Тут працівниці в середньому заробляють на 12,9% менше, ніж їхні колеги-чоловіки. У бюджетній сфері різниця значно менша і становить трохи більше 2%.

ЄС хоче боротися з цим дискримінаційним явищем, хоча поки що не представив конкретних рішень — відомі лише загальні риси директиви.

«Механізми, передбачені директивою ЄС, є певним шансом у боротьбі за рівну оплату праці для робітників та робітниць, які виконують однакові обов'язки. Проте вони не усувають причин, що лежать в основі явища дискримінації жінок», — вважає старша спеціалістка з питань зайнятості Конфедерації Левіатан Надія Куртєва. 

Причинами цього явища експертка назвала стереотипи, пов'язані з сімейним життям і припущення, що саме жінка відповідає, серед іншого, за тягар виховання дітей.

«Директива здатна запобігти розриву в оплаті праці в межах одного підприємства. Однак це не вирішить проблему низьких зарплат в окремих галузях, де більшість працівників складають жінки – наприклад, освіта, охорона здоров’я та соціальна робота», — пояснює Куртєва.

⇒ Читайте також:

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Скільки грошей українці в Польщі перерахували в Україну за три місяці

На польському ринку праці нарахували більше жінок, ніж чоловіків з України

Головне фото: CoWomen on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах