Польща приваблює освічених мігрантів, але не використовує їхній потенціал. Дослідження

22 Липня 2021
робота в польщі для українців під час пандемії

Польща лідирує серед інших країн Євросоюзу за кількістю іммігрантів з вищою освітою. Такі дані нещодавно оприлюднила статистична організація Європейської Комісії Євростат. Так, майже 68% громадян ЄС та 60% мігрантів з-за меж Об’єднання, які проживають на території Польщі, закінчили вищий навчальний заклад та отримали диплом. 

Разом з тим, за даними дослідження “Барометр польського ринку праці” агенції з працевлаштування Personnel Service, тільки 5% трудових мігрантів з України виконує розумову роботу, а менше 1% - займають вищі керівні посади у компаніях. Таким чином, більшість українських працівників у Польщі працевлаштовані на посадах, які є нижчими за їхню фактичну кваліфікацію. Новий проект польської міграційної політики може змінити цю ситуацію, оскільки передбачає зміщення фокусу на пошук та працевлаштування висококваліфікованих людей, пише biznes.interia.pl.

вакансії для українців у польщіies.lublin.pl

Яку роботу виконують українські трудові мігранти в Польщі

Дані Євростату щодо кількості іммігрантів з вищою освітою у Польщі значно перевищують середній показник серед усіх країн ЄС. Загалом в 2020 році лише третина (35,6%) мігрантів у віці 25-54 роки, які народились в іншій країні ЄС, мала диплом про закінчення вузу. Нагадуємо, у Польщі цей показник становить 68%. Таким чином, сусідня країна випередила навіть Естонію (65%) та Швецію (62,4%). На протилежному кінці рейтингу опинилась Італія - тільки 12,7% осіб у віці 25-54 роки, які проживають там, але народились у іншій країні ЄС, завершили навчання в університеті. Попереду Італії - Греція з показником 24,9%. 

У випадку осіб, які народились і виросли в третіх країнах, наприклад в Україні чи Білорусі, середній показник серед країн ЄС ще нижчий - 29,6%. А у Польщі він становить аж 60%. Цю країну випередила хіба що Румунія - там показник зупинився на рівні 65,3% трудових мігрантів з-за меж ЄС, які мають диплом про вищу освіту. Найменшу кількість освічених мігрантів з третіх країн також зафіксували в Греції та Італії - 11,5% та 13,4% відповідно. 

Дані дослідження “Барометр польського ринку праці” підтверджують європейський тренд - половина трудових мігрантів з України, які працюють у Польщі, мають диплом про вищу освіту. При цьому, 71% українців займають посади, які є нижчими, ніж фактична кваліфікація цих людей. Тільки 5% наших співвітчизників у Польщі має розумову працю, а менше 1% займають керівні посади. 

“Інформатики, лікарі, інженери - це спеціалісти, яких на ринку праці буквально розбирають. Багато з наших співвітчизників виконують таку роботу в інших країнах, бо їм це більш фінансово вигідно. Наша країна також притягує до себе осіб з вищою освітою, але не використовує цього потенціалу. Шансом для освічених іммігрантів, які наважились переїхати до Польщі, може стати проект нової міграційної політики. Він має полегшити їм пошук роботи згідно з кваліфікацією”, - вважає президент агенції Personnel Service Кшиштоф Інглот. 

⇒ Кожен третій роботодавець у Польщі готовий платити українцям більше, ніж полякам. Дослідження

робота в польщі для українцівbiznes.interia.pl

За результатами “Барометра”, найчисленнішу групу трудових мігрантів у Польщі (61%) складають молоді люди у віці 18-39 років. Саме вони найчастіше переїжджають у пошуках кращого заробітку. Їм доводиться примиритись із фактом, що знайти роботу за кордоном, яка відповідатиме їхній кваліфікації, буде важко. Тож такі особи згодні займати нижчі посади. 

“Траплялось, наприклад, працевлаштувати окуліста на рибопереробний завод. Очевидно, ця людина шукала шансу на більший заробіток, навіть за рахунок менш кваліфікованої роботи. Однак скільки б ми отримали, якби найняли таку особу на посаду відповідно до її навиків”, - наголосив Інглот. 

Складність пошуку кваліфікованої роботи для українців у Польщі полягає, зокрема, у тому, що процедура визнання диплому займає багато часу. Як наголошують експерти, світло у кінці тунелю може з’явитись після затвердження нової міграційної політики Польщі. Проект передбачає не лише необхідність пошуку висококваліфікованих осіб серед трудових мігрантів, зокрема у медичній сфері, але й спрощення процедури визнання іноземних дипломів та сертифікатів у Польщі. Однак, коли нова політика почне діяти - поки що невідомо.

⇒ Читайте також:

Середня зарплата в Польщі у перші місяці 2021 року

У Польщі нарікають на невеликий інтерес до вакцинації серед іноземних робітників

За місяць право на тимчасове перебування в Польщі отримало понад 12 тисяч українців

Головне фото: ukrinform.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах