За місяць право на тимчасове перебування в Польщі отримало понад 12 тисяч українців

30 Червня 2021
як отримати карту побиту в польщі 2021

Кількість тимчасових дозволів на проживання, які Польща видала громадянам України, в травні 2021 року зросла майже на 40% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Такі дані нещодавно оприлюднило польське Управління у справах іноземців. 

Ще більший приріст зафіксували щодо карт постійного перебування (сталого побиту) та довготермінового резидента ЄС - їхня кількість рік до року збільшилась на 55% та 90% відповідно. Найбільше позитивних рішень про надання дозвільних документів на проживання іноземців у Польщі прийняв мазовецький воєвода, пише biznes.interia.pl.

карта побиту в польщі документиinpoland.net.pl

Карта тимчасового та постійного перебування в Польщі-2021: скільки українців отримало

За даними Управління у справах іноземців у Польщі, в травні 2021 року право на тимчасове перебування отримало 12 100 громадян України. Це на 3 454 особи більше, ніж за аналогічний період 2020 року - тоді таких випадків було лише 8 646. На думку радника з питань управління Конфедерації Левіатан Джеремі Мордасевича, така статистика віддзеркалює довготермінові тренди, а не тільки тимчасову турбулентність, спричинену пандемією.

“Польське суспільство старіє. Ми маємо низький рівень безробіття, але й велику частку професійно неактивних людей”, - прокоментував він.

Як зазначили в Управлінні у справах іноземців, кількість дозволів на перебування в Польщі систематично зростає з 2015 року. Більшість з них видають на підставі працевлаштування іноземних громадян, зокрема й українців, для яких польський ринок праці став як ніколи доступним. Джеремі Мордасевич вважає, що працівники з України є доволі гнучкими. Вони можуть змінювати як місце працевлаштування, так і локалізацію. Також часто саме українці виконують у Польщі роботу, яка не є популярною серед поляків

“До пандемії багато українців приїжджали до Польщі на кілька місяців, а потім повертались додому, щоб отримати наступну візу або почекати на відновлення безвізового руху. Обмеження на перетин кордону з ЄС призвело до того, що українські заробітчани вирішили легалізувати своє перебування в Польщі без необхідності повертатись на батьківщину. Вони зробили це, подавши заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання”, - пояснює експерт BCC Міхал Вислоцький.

робота в польщі під час карантину для укранцівUnsplash

Які воєводства Польщі видали українцям найбільше карт побиту в 2021 році

Згідно з даними Управління, у травні 2021 року найбільше дозволів на тимчасове проживання українців у Польщі видав мазовецький воєвода - 1 975 документів. Наступні місця у рейтингу займають Нижньосілезьке (1 475), Великопольське (1 440), Малопольське (1 391) та Сілезьке (975) воєводства. А на протилежному кінці рейтингу розташувались такі воєводства, як Свентокшиське (121), Підляське (156), Опольське (244), Вармінсько-Мазурське (247) і Підкарпатське (320).

“Вже кілька років поспіль рейтинг кількості виданих карт тимчасового побиту в Польщі виглядає майже однаково. Його очолюють воєводства, де іноземцю найлегше знайти працевлаштування, а отже підставу для легалізації свого перебування. Трапляється, що в деяких частинах Польщі вдається швидше отримати дозвільні документи, ніж в інших. Тому іноземці готові навіть змінити місце проживання, щоб подати заяву до воєводи, який працює ефективніше”, - додає експерт ВСС.

Цікаво, що ще 487 дозволів на тимчасове проживання українським громадянам видав керівник Управління у справах іноземців. Фактично, він є апеляційною інстанцією, де можна оскаржити рішення воєводи. 

“У багатьох випадках заявникам вдалося б уникнути залучення апеляційного органа. Дуже часто негативні рішення видають через те, що пакет документів є неповним або самі документи неправильно заповнили. Помітно, що воєводські управління все краще інформують заявників про те, які документи і в якій формі вони повинні подати”, - стверджує Міхал Вислоцький. 

Експерти зауважили, що за останній місяць зросла також кількість дозволів на постійне проживання в Польщі. У травні 2021 року воєводські управління видали 498 таких документів, а ще рік тому - 322. В цьому випадку найбільше карт сталого побиту також видав мазовецький воєвода - 123 документи. Далі йдуть такі воєводства: Малопольське - 72, Любельське - 48, Лодзинське - 44 і Західнопоморське - 36. 

“Мазовше і Малопольща мають економічний потенціал, тому притягують іноземців. Українці вибирають терени, розташовані поблизу кордону, а також ті регіони, де вже мешкають їхні співвітчизники. До цього списку також входить Західнопоморське воєводство, що пов’язане із його особливостями. Там є багато аграрних господарств, до того ж звідти легше знайти роботу в Німеччині. Поляки виїжджають, а на їхнє місце приходять працівники з України”, - підсумовує радник Конфедерації Левіатан.

⇒ Читайте також:

Мінімальна зарплата в Польщі становитиме 3000 злотих у 2022 році

Як змінилась фінансова ситуація поляків за рік пандемії. Опитування

Українці бояться втратити роботу в Польщі. Де вони є найбільш затребуваними зараз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах