Кожен третій роботодавець у Польщі готовий платити українцям більше, ніж полякам. Дослідження

14 Червня 2021
робота в польщі для українців під час пандемії

Кожен третій польський роботодавець стверджує, що схильний платити українським заробітчанам “на руки” більше, ніж полякам. Таким чином підприємці намагаються заповнити ті вакансії, на які самі поляки зголошуються неохоче. Про це свідчать результати дослідження “Барометр польського ринку праці”, яке у Польщі проводила агенція з працевлаштування іноземців Personnel Service, передає businessinsider.com.pl.

За даними дослідження, зараз 28% підприємств у Польщі є роботодавцями для українських трудових мігрантів. Це більше, ніж кожна четверта польська фірма. Найбільш охоче наших співвітчизників працевлаштовують великі компанії, де працює понад 250 осіб. Аж 45% таких фірм приймають на роботу українських заробітчан. Крім цього, працівників з України знайдемо у кожній третій польській компанії середньої величини, та на кожному четвертому малому підприємстві.

Опитування також показало, що впродовж найближчих 12-ти місяців майже кожна четверта компанія хоче знайти та працевлаштувати українця чи українку.

“Найбільший попит на заробітчан з України спостерігаємо у промисловому секторі - кожне третє таке підприємство планує взяти на роботу працівника з-за східного кордону Польщі”, - йдеться у звіті агенції. 

робота в польщі на будові 2021

Unsplash

На другому місці розташувались торговельні компанії - 27% з них хочуть працевлаштувати громадянина України, а на третьому - фірми зі сфери надання послуг (20%).   

У Personnel Service також стверджують, що у порівнянні з минулорічним дослідженням, зріс відсоток роботодавців, які “схильні платити українцям “на руки” більше, ніж полякам”. Таку можливість задекларував кожен третій роботодавець у Польщі, у порівнянні з 28 відсотками у першій половині 2020 року. 

Експерти вважають, що “фінансовий аргумент” залишається для українських заробітчан ключовим у процесі вибору конкретного роботодавця в Польщі. Крім цього, для наших співвітчизників, які шукають роботу за кордоном, також важливі питання безпеки та географічна близькість до батьківщини. 

Як пояснює президент агенції Кшиштоф Інглот, схильність роботодавців платити іноземних працівникам вищі зарплати виникає із кадрового дефіциту.

“Якщо не вистачає робочих рук, а можна залучити іноземні кадри, то фінансовий аргумент є найбільш ефективним. З’ясувалось, що хоч поляки і втрачають роботу через пандемію, вони все ще неохоче шукають місце праці в тих секторах і на тих посадах, які зазвичай займають українці”, - наголосив Інглот.

Керівник агенції також нагадав, що значний відтік українських заробітчан з польського ринку праці спостерігався на початку пандемії, тобто на межі березня та квітня 2020 року. За даними Прикордонної служби Польщі, у цей період з країни виїхало навіть 250 тисяч іноземців. Декого вдалось затримати завдяки тому, що дозвільні документи на працевлаштування в Польщі автоматично продовжились на весь час тривання пандемії та на 30 днів після скасування епідемічного стану в країні. 

“Це затримало багатьох українців у Польщі, а крім того, весь час приїжджали нові люди”, - наголосив Кшиштоф Інглот. 

сезонна робота в польщі для українців 2021

Unsplash

Він додав, що про зростання кількості іноземних працівників у Польщі також свідчать дані Управління соцстрахування (ZUS) - у квітні 2021 року застрахованих іноземців було на 110,3 тисячі осіб більше, ніж до спалаху пандемії. 

Дослідження “Барометр польського ринку праці” також підтвердило припущення, що головними причинами вибору Польщі як місця для трудової міграції українців є географічна та культурна близькість, низький мовний бар’єр і заробітки. Як вважають автори дослідження, мовне питання є особливо актуальним зараз, адже люди почуваються більш безпечно з думкою про те, що у випадку захворювання на Covid-19, вони все ж зможуть порозумітись із місцевим лікарем. Велике значення також має той факт, що у Польщі проживає та працює багато знайомих чи навіть родичів потенційних заробітчан з України.

⇒ Читайте також:

Як змінилась фінансова ситуація поляків за рік пандемії. Опитування

Українці бояться втратити роботу в Польщі. Де вони є найбільш затребуваними зараз

Жінки в Польщі заробляють на 20% менше, ніж чоловіки

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах