Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьГромадяни України, які легально проживають на території Польщі, мають змогу безкоштовно вакцинуватись проти коронавірусу в цій країні. Така можливість існує ще від початку кампанії з імунізації населення у Польщі. Крім цього, з 8 червня на кордоні з Україною додатково запрацювали мобільні пункти щеплення. Там отримати свою дозу вакцини можуть українці, які в’їжджають до Польщі на роботу чи навчання і можуть підтвердити це відповідними документами.
До того ж, з червня у Польщі діє програма вакцинації населення на робочих місцях, яка також передбачає безкоштовне щеплення проти Covid-19 іноземних працівників.
Попри те, що польська влада активно заохочує населення країни до імунізації, а від сьогодні навіть запустила національну лотерею для вакцинованих осіб, охочих прийняти свою дозу щеплення серед іноземних працівників не так багато, як очікувалось, пише biznes.interia.pl.
RMF24
За даними польського МОЗу, станом на 25 червня можливістю повної вакцинації проти коронавірусу в Польщі скористалися 12 966 іноземців. Ще 21 438 осіб отримало першу дозу щеплення. Більшість іноземців, готових вакцинуватись, обирають препарат компанії Pfizer - його ввели половині повністю вакцинованих людей і 17 156 іноземцям, які отримали тільки одну дозу.
Про готовність заробітчан пройти вакцинацію у Польщі дізнавались в межах дослідження “Іноземний працівник в добу пандемії” працівники компанії EWL, яка займається працевлаштуванням іноземців. За результатами опитування, аж 36,1% трудових мігрантів у Польщі хотіли отримати вакцину від коронавірусу. Серед них переважали жінки, а також особи у віці 36-45 років. На практиці, задекларована готовність до вакцинації не була втілена у реальні цифри. Чому так трапилось пояснює операційний директор EWL Group Рафал Мруз:
“З’ясувалось, що індивідуальне щеплення іноземців - це не просте завдання. На урядовій гарячій лінії нам і нашим працівникам неодноразово пояснювали, що зареєструватись на вакцинацію можуть тільки ті іноземці, які перебувають в Польщі на підставі дозволу на тимчасове або постійне проживання. Водночас, Міністерство здоров’я стверджувало, що достатньо вказати номер закордонного паспорта. Це, а також нестача інформації українською мовою знеохочувало іноземців скористатись безкоштовними щепленнями”.
Рафал Мруз також наголосив, що заробітчан намагаються переконати до вакцинації у Польщі грошовими преміями та бонусами:
“Нам довелось перекласти необхідну інформацію на українську та російську мови і розіслати її до наших іноземних працівників, заохочуючи їх до щеплення. Разом з нашими клієнтами (компаніями-роботодавцями - ред.) пробуємо переконати працівників вакцинуватись у Польщі, пропонуючи їм грошові премії, бонуси і переваги, наприклад, додатковий вільний день”.
На думку Мруза, ситуація із вакцинацією іноземців у Польщі може покращитись завдяки прискоренню кампанії групових щеплень працівників на робочих місцях, яка розпочалась в Польщі 1 червня.
portalsamorzadowy.pl
Варто наголосити, що від сьогодні, 1 липня, у Польщі розпочинається національна лотерея для вакцинованих осіб. Учасники мають шанс виграти гроші, автомобілі, а також електросамокати. Вимоги лише дві - повноліття і повна вакцинація проти ковіду. Фінальний розіграш лотереї, яка охопить всю територію Польщі, відбудеться 6 жовтня. Зареєструватись на участь в розіграші цінних призів можна одним із цих способів:
Кожен учасник матиме чотири шанси на виграш. Буде також кілька категорій нагород: щоденна, тижнева, місячна та головна нагороди. Переможців інформуватимуть за допомогою смс-повідомлень.
Щодня в межах лотереї можна виграти 200 зл (для кожної 500-ї вакцинованої особи), а також 500 зл (для кожної 2000-ї вакцинованої особи). Загальний фонд щоденних нагород складає 14 млн 300 тисяч злотих.
Також щотижня у середу відбуватиметься розіграш цінних призів, таких як грошові нагороди на суму 50 тисяч злотих (60 призерів), а також 720 електричних самокатів. Всього відбудеться 12 таких розіграшів.
Крім цього відбудеться три щомісячних розіграші, в межах яких можна виграти 6 грошових нагород на суму 100 тисяч злотих кожна, а також 6 автомобілів Toyota Corolla.
Розіграш фінальної нагороди відбудеться 6 жовтня. Двоє призерів отримають по мільйону злотих та ще двоє - автомобілі Toyota C-HR.
Загальний фонд усієї лотереї становить понад 22 млн 700 тисяч злотих, включно з матеріальними призами.
depositphotos.com
З 1 липня всі 27 країн-членів Європейського Союзу видаватимуть та використовуватимуть COVID-сертифікати для вільних подорожей в межах блоку. Як ми повідомляли раніше, такі сертифікати міститимуть інформацію про те, що його власник або пройшов курс вакцинації проти коронавірусу, або отримав негативний результат ПЛР-тесту, або вже перехворів на недугу.
Документ видаватимуть у цифровому або паперовому форматах англійською мовою, а також рідною мовою мандрівника. Він також обов’язково міститиме QR-код. Як отримати такий сертифікат у Польщі читайте ТУТ.
Крім цього, з 1 липня в Україні запустили бета-тестування COVID-сертифікатів через мобільний додаток Дія. В уряді запевняють, що український документ буде уніфікований із європейським, а отже в перспективі дозволить вільно подорожувати країнами Євросоюзу нашим співгромадянам, які пройшли вакцинацію проти коронавірусу.
"30 червня міжнародні COVID-сертифікати, які будуть видаватися в Україні, внесені до Європейського репозитарію сертифікатів. Тобто їх зміст буде відповідати тому, що зараз прийнято в Євросоюзі", - повідомив генеральний директор Центру громадського здоров'я України Роман Родина, передає УНІАН.
egis-group.com
Разом з тим, чиновник порадив українцям ознайомитись із правилами в’їзду до конкретної країни ЄС перед початком мандрівки. Родина наголосив, що COVID-сертифікат не є автоматичним дозволом на перетин кордону іншої держави, адже кожна країна-член ЄС може встановлювати власні вимоги на в'їзд.
Директор центру також повідомив, який термін дії матимуть українські Covid-сертифікати:
Нагадаємо, ще у травні МЗС України почало укладати двосторонні угоди щодо визнання національних сертифікатів про вакцинацію. Повідомляється, що Україна укладатиме такі угоди з усіма зацікавленими країнами доти, поки на загальноєвропейському рівні не з'явиться єдиний механізм сертифікатів вакцинації. Перша країна ЄС, яка визнала українські свідоцтва про повну вакцинацію, - це Угорщина.
Крім цього, українські дипломати ведуть активні переговори з інституціями Європейського Союзу щодо включення України до списку країн, громадянам яких дозволять в'їзд у середині липня. Поки що туристичні подорожі до Європи для українців залишаються під забороною.
⇒ Читайте також:
За місяць право на тимчасове перебування в Польщі отримало понад 12 тисяч українців
У Польщі посилили карантинні вимоги: що змінилось для мандрівників з України
У Польщі склали петицію про відновлення поїздів Інтерсіті з Перемишля в Україну
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
Через війну росії проти України та повʼязаний з цим відтік робочої сили тисячі польських компаній продовжують відчувати кадровий голод.
Менш ніж через рік після початку повномасштабної російської агресії близько 65% українських біженців у Польщі вже були влаштовані на роботу. Кожен п’ятий українець, який знайшов тимчасовий захист від війни у цій країні, живе «з дня у день».
З 7 квітня у Польщі почали діяти законодавчі зміни, що регулюють дистанційну роботу найманих працівників. Відтепер людина зможе обирати повністю дистанційний або гібридний формат роботи.
У квітні майже 60 тисяч працівників мережі супермаркетів Бедронка в Польщі отримають грошову премію вартістю 3750 злотих. Про це повідомляє власниця мережі дисконт-супермаркетів — компанія Jeronimo Martins Polska.
Дослідження показало, що майже половина — 48% компаній у Польщі побоюються погіршення власного становища у 2023 році. Це на 5 відсоткових пунктів менше, ніж було у листопаді 2022 року, та водночас на 6 пунктів більше, ніж було на початку минулого року.
Коментарі