Польща скорочує домашній карантин та вводить безкоштовні антиген-тести в аптеках

24 Січня 2022
карантинні обмеження в польщі 2022

З 25 січня у Польщі термін обов’язкової самоізоляції після одержання позитивного результату тесту на коронавірус буде скорочено з 10 до семи днів. Крім цього, з 27 січня в польських аптеках можна буде безкоштовно пройти швидкий тест на антиген Covid-19. Пацієнти із підтвердженим ковідом впродовж 48 годин після отримання результату матимуть змогу пройти обстеження у сімейного лікаря, зокрема і в себе вдома. Про це під час прес-конференції повідомив прем'єр-міністр Матеуш Моравецький, передає businessinsider.com.pl.

“П’ята хвиля COVID-19 - вже підтверджений факт. Нових заражень точно буде дуже багато”, - наголосив прем’єр.

На думку міністра охорони здоров’я Адама Недзельського, у найбільш песимістичному сценарії йдеться навіть про 140 тисяч нових інфікованих щодня. Пік п’ятої хвилі у Польщі прогнозують на половину або кінець лютого. Матеуш Моравецький обіцяє, що медична система країни буде готова до різного розвитку подій, а інші медичні послуги, не пов’язані з пандемією, будуть надані пацієнтам у повному обсязі. 

домашній карантин термін в польщіalablaboratoria.pl

Разом з тим, глава польського уряду оголосив, що відзавтра, 25 січня, термін обов’язкової самоізоляції в Польщі буде скорочено до семи днів. За його словами, схоже рішення також запровадили в Німеччині, Франції, Бельгії, Італії та Греції, що дало позитивні результати. Скорочення карантину пов’язують з тим, що інкубаційний період штаму коронавірусу Омікрон є значно коротший (близько 5-ти днів), і що ймовірність передачі інфекції іншій людині на восьмий день після контакту із вірусом є дуже низькою. 

Водночас, за даними медиків, штам Омікрон передається значно швидше, ніж інші штами коронавірусу. Щоб могти вчасно діагностувати інфекцію в якомога більшої кількості осіб і призупинити її стрімке поширення, в Польщі з 27 січня запроваджують експрес-тестування на коронавірус в аптеках. Для цього потрібно буде лише заповнити відповідну анкету. Тест на антиген зможе пройти кожен охочий. 

Як пояснив Матеуш Моравецький, тести проводитимуть в аптеках, які мають для цього окреме приміщення. Таким критеріям відповідають, зокрема, аптеки, в яких проводили вакцинацію проти Covid-19. 

⇒ Читайте також:

У Польщі батьки зможуть отримати допомогу для оплати дитячого садка

У 2021 році найбільш інтенсивний рух через кордон був на КПП Шегині-Медика

Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим

Головне фото: Mufid Majnun on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах