У Польщі батьки зможуть отримати допомогу для оплати дитячого садка

29 Грудня 2021
допомога на дітей в польщі

З 1 квітня 2022 року у Польщі стартує державна програма дофінансування для батьків, чиї діти відвідують дитячий садок, клуб чи доглядальницю. Максимальна сума витрат, яку готова покрити держава, становить 400 злотих на місяць. Гроші виплачуватиме Управління соціального страхування Польщі, проте не на руки батькам, а на рахунок закладу, який опікується дитиною, передає businessinsider.com.pl.

Як відомо, максимальна сума допомоги для батьків, чиї діти відвідують дитячий садок у Польщі, становитиме 400 злотих. Разом з тим, фактичний розмір державної допомоги не може перевищувати суму, яку батьки платять за послуги дитячого закладу за місяць. Держава готова співфінансувати відвідування садка чи послуги доглядальниці, але не покриватиме витрати на харчування. 

“Якщо за послуги потрібно заплатити, наприклад, 300 злотих щомісяця, то фінансування також складатиме 300 злотих на місяць. Це рішення дозволить батькам обмежити витрати, пов’язані із перебуванням дитини в садочку чи клубі”, - пояснила міністр у справах сім’ї Марлена Малонг. 

Для отримання дофінансування не потрібно відповідати жодним критеріям щодо доходу, оскільки гроші напряму надходитимуть дитячому закладу чи няні. До того ж, фінансову допомогу для оплати послуг садочків видаватимуть для дітей, на яких не поширюється урядова програма “Сімейний капітал опіки”. Як пояснили в Управлінні соцстрахування, йдеться про першу або єдину дитину в сім’ї. Програма також передбачає покриття витрат на садочок для другої чи кожної наступної дитини, якщо ці послуги надаються у період, коли не діє “Сімейний капітал опіки”, тобто поки дитині ще не виповнилось 12 місяців або коли їй вже виповнилось 36 місяців.

За даними Міністерства у справах сім'ї, у 2022 року дофінансування призначать для 110 тисяч дітей. З цією метою уряд виділить близько 520 млн злотих.

фінансова допомога для батьків у польщі

Sigmund on Unsplash

Як отримати фінансову допомогу від держави на оплату дитячого садка в Польщі

Заявки з метою отримання дофінансування на дитячий садок у Польщі можна подавати до ZUS з 1 квітня 2022 року. Проте до цього часу батькам, які лише планують віддати дитину до садка або вже це зробили, доведеться залагодити декілька формальностей. 

Зокрема, батьки повинні надати дитячому закладу таку інформацію про себе та свою дитину чи дітей: ім’я, прізвище, дату народження та номер PESEL (або номер та серію документа, який підтверджує особу). Також слід вказати актуальний номер телефону та адресу електронної пошти. Ці дані потрібно надати до 14 січня 2022 року. 

Якщо батьки подадуть заяву на одержання дофінансування до кінця травня 2022 року, то відповідне право їм нададуть від 1 січня 2022 року. Так само, як і у випадку з Сімейним капіталом опіки, заявки до ZUS можна подавати лише в електронному форматі за посередництвом одного з трьох каналів:

  • PUE ZUS;
  • електронний банкінг;
  • урядова платформа Empatia. 

⇒ Читайте також:

Рівень середньої зарплати в Польщі сягнув рекордних 6 тис. злотих

Максимальний розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі підвищили до 30 тисяч злотих

Уряд виплатить полякам допомогу для боротьби з інфляцією - до 1150 злотих на рік

Головне фото: Anna Samoylova on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах