У 2021 році найбільш інтенсивний рух через кордон був на КПП Шегині-Медика

19 Січня 2022
ситуація на кордоні з польщею зараз

Впродовж 2021 року на підкарпатській ділянці кордону Польщі з Україною співробітники Бещадського прикордонного управління перевірили на близько 820 тисяч мандрівників і 600 тисяч транспортних засобів більше, ніж у 2020 році. Крім цього, під час оформлення польські прикордонники виявили рекордну за останні роки кількість фальшивих документів. Також на кордоні Польщі з Україною було затримано 220 нелегальних мігрантів, передає rzeszow.wyborcza.pl.

За минулий рік службовці Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі перевірили загалом понад 5,5 млн мандрівників. Це на 17% більше, ніж за 2020 рік, коли спалахнула пандемія коронавірусу. 

Найбільш інтенсивний рух було зафіксовано на прикордонних пунктах Шегині-Медика (2,4 млн подорожніх) та Краковець-Корчова (2,1 млн подорожніх). Крім того, через ці КПП пропустили близько 781 і 786 тисяч транспортних засобів відповідно. Через те, що залізничний рух між Україною та Польщею відновили лише восени 2021 року, минулоріч прикордонники перевірили на 70% менше пасажирів залізниці, які перетинали кордон обох держав, ніж в часи до пандемії (всього 36 тисяч осіб). Про це повідомила Ельжбета Пікор, речниця Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі.

перетин кордону з польщею під час коронавірусу 2022zn.ua

Польські прикордонники виявили рекордну кількість фальшивих документів у мігрантів

Впродовж 2021 року під час перевірки документів громадян, які намагались виїхати з України до Польщі, польські прикордонники виявили 3075 підробок. Це на 59% більше, ніж у 2020 році. Половину фальшивих документів становили різного роду свідоцтва, необхідні для працевлаштування іноземців на території Польщі. 

У березні 2021 року на КПП Краковець-Корчова проходив перевірку автобус, в якому всі мандрівники (23 громадянина Молдови) мали підроблені дозволи на роботу в Польщі. Прикордонні службовці також виявили 12 фальшивих свідоцтв зі шкіл та 17 ковід-сертифікатів.

“Варто наголосити, що через карантинні обмеження робота та навчання були одними з нечисленних причин, у зв’язку з якими іноземці могли потрапити на територію Польщі”, - нагадала речниця Ельжбета Пікор.

⇒ У Польщі спростили процедуру працевлаштування іноземців та видачі карт побиту

Під час перевірки також виявили й інші підроблені документи, зокрема водійські права (285 штук), штампи прикордонного контролю (279 штук), посвідчення особи (12 штук) та закордонні паспорти (5 штук). 

Крім того, впродовж 2021 року понад 18 тисячам осіб відмовили у в’їзді на територію Польщі. Більшість з них - аж 17,1 тисяча осіб - це громадяни України. Серед основних причин відмови - відсутність документів, що підтверджують мету та умови в’їзду (8 тисяч осіб), загроза для здоров’я (понад 5 тисяч осіб). Ще 1,6 тис. осіб отримали відмову через використання допустимого терміну перебування в зоні Шенген.

коронавірус в польщі останні новиниstrazgraniczna.pl

Минулого року також затримали 220 іммігрантів, які нелегально перетнули польський кордон з території України та Словаччини. Для порівняння, у 2020 році було затримано 137 таких осіб. Торік найбільше нелегальних мігрантів було з Афганістану (69), Туреччини (33), Сомалі (17) і Сирії (21). 27 зафіксованих випадків були груповими правопорушеннями, загалом винними визнали 162 особи. Крім цього, правоохоронці затримали 27 організаторів незаконного перетину кордону. Це були переважно громадяни України, Польщі та Туреччини.

За даними польських прикордонних служб, разом із пожвавленням руху збільшилась і кількість випадків контрабанди товарів. Загальна вартість нелегальних товарів, яку намагались ввезти на територію Польщі впродовж минулого року, склала понад 23 млн. злотих. Це в 3,5 рази більше, ніж у 2020 році. Вартість вилучених сигарет і тютюну оцінили у понад 14,3 млн. злотих. Також було припинено контрабанду алкоголю на суму понад 45 тис. злотих та наркотиків вартістю понад 200 тис. злотих. 

⇒ Читайте також:

ППВА у Львові та двох інших містах тимчасово не приймають документи на польську візу

Польська залізниця PKP Intercity підносить ціни на квитки

Витрати іноземців у Польщі знизились: скільки грошей залишили українці у 2021 р.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах