Ціни на нерухомість в Європі: Варшава майже така ж дорога, як Мадрид, Лісабон і Рим

18 Січня 2022
ціни на квартири в польщі і європі 2022

Попит на купівлю власного житла у Польщі у четвертому кварталі 2021 року різко впав через підвищення процентних ставок за кредитами. У порівнянні з третім кварталом, за останні три місяця року рівень продажу нерухомості в сусідній країні знизився на 14%.

За даними сервісу rynekpierwotny.pl, серед чотирьох ключових міст для будівництва нерухомості у Польщі - Варшави, Кракова, Вроцлава та Гданська - відсоток проданих квартир у грудні збільшився лише у Гданську. Тим часом у столиці, де вартість м2 нової квартири в грудні зросла до 12 тисяч злотих, за минулий місяць було продано лише 10,9% від усієї пропозиції. Це другий найгірший результат Варшави за 2021 рік - перший був ще у липні. 

Різке зниження рівня продажу квартир зафіксували також у Вроцлаві - 6,8% від усієї пропозиції і це найгірший показник з червня 2020 року. За даними Нацбанку Польщі, половина придбаних минулоріч квартир були оформлені в кредит, що можна вважати історичним рекордом. Тим не менш, іпотека в Польщі стає все дорожчою.

На фоні невтішної статистики аналітики констатують, що нерухомість у Польщі втрачає свою привабливість в очах інвесторів, які прагнуть врятувати свої заощадження від інфляції. Згідно зі звітом сервісу Expander i Rentier.io, рентабельність купівлі нерухомості для подальшої здачі її в оренду у Варшаві становить лише 3,9% на рік, 4% - у Гданську та 3,3% - у Кракові. І це лише за умови, якщо власник не вкладатиме додаткові кошти для ремонту такої квартири. Тим часом, рентабельність купівлі 10-річних державних облігацій з фіксованою процентною ставкою нещодавно перевищила рівень 4%.

Аби більш масштабно та об’єктивно оцінити актуальну ситуацію на польському ринку нерухомості, журналісти видання businessinsider.com.pl вирішили порівняти вартість квартир у Варшаві (поза центром міста) з вартістю аналогічних квартир у столицях інших країн Європи. Детальніше - далі у нашому матеріалі. 

Ціни на квартири у Польщі та Європі: куди вигідніше вкладати

Для аналізу цін на квартири у Варшаві та інших європейських столицях, журналісти використали дані сервісу numbeo.com. Відповідну інформацію до бази вносять самі користувачі. 

Як з’ясувалось, вартість квадратного метра власного житла поза центром Варшави у січні 2022 року становить 11 760 злотих. Це значно вище, ніж у Афінах, де за 1 м2 заплатимо 8 918 злотих. Дешевшу ціну можна було б пояснити багаторічною кризою у Греції, однак жодної кризи не переживає ані Іспанія, ані Італія, а вартість нерухомості в столицях цих держав майже аналогічна з Варшавою. Так, у Мадриді середня ціна 1 м2 становить 13 655 злотих, а у Римі - 14 930 зл. Водночас, Варшава не дотягує до рівня цих європейських туристичних столиць з точки зору попиту на оренду квартир серед мандрівників. 

ціни не нерухомість в польщі 2022

Цікаво, що у Києві вартість 1 м2 нерухомості за межами центру міста оцінили вдвічі дешевше, ніж у Варшаві - у 4 547 зл. Схожі ціни зафіксували у Білорусі (4 739 зл/м2), Румунії (5 196 зл/м2) та Болгарії (5 317 зл/м2). Значно дешевше оцінюють нерухомість у Молдові - 2 954 зл за 1 м2. 

Натомість, найвищу ціну за власне житло доведеться заплатити у Парижі та Люксембургу. У столиці Франції 1 м2 нерухомості за межами центру коштує 42 тисячі злотих, а у центрі середня ціна становить 57,5 тисяч злотих. У співвідношенні середньої зарплати до ціни квадратного метра нерухомості французька столиця програє навіть Варшаві. Так, за середню зарплату мешканець Парижа може дозволити собі лише 0,3 м2 власного помешкання, а мешканець Варшави - 0,43 м2. 

Доволі невелику можливість купівлі квартири за середню зарплату також мають жителі Праги, Будапешта, Анкари, Афін і Мінська. Протилежна ситуація склалась у столиці Швейцарії, Німеччини, Данії та Нідерландів. Там ціни на квартири дуже високі за нашими мірками – перевищують 20 тис. злотих за м2 навіть за межами центру міста. Але за середню зарплату житель Берна може купити собі 0,8 м2, Берліна – 0,69 м2, Копенгагена – 0,66 м2, а Амстердама – 0,61 м2. Це вдвічі більше, ніж можуть дозволити собі мешканці Варшави, а все тому, що рівень зарплат у цих країнах значно вищий, ніж у Польщі. 

де вигідніше купити нерухомість в європі

Найбільше в Європі заробляють мешканці столиці Ліхтенштейну - Вадуца. За середню зарплату в понад 24 тисячі злотих нетто вони можуть дозволити собі купити 1,72 м2. Заробітна плата там на 378% вище, ніж у Варшаві, а ціни на квартири лише на 19% вище. Це свідчить про те, що вартість нерухомості не завжди зростає разом із зарплатою.

⇒ Читайте також:

Скільки коштувала нерухомість на первинному та вторинному ринках наприкінці 2021 року в Польщі

Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

Головне фото:  Daria Nepriakhina on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах