16 Лютого 2021
Державна прикордонна служба України підбила підсумки закордонних подорожей українців впродовж одного з найбільш невдалих для сфери туризму років. З’ясувалось, що навіть попри суворі карантинні обмеження на в’їзд до Євросоюзу, саме наша західна сусідка Польща стала найбільш відвідуваною іноземною державою у 2020 році. Так, за 12 місяців у цій країні побувало близько 4 млн українців.
На другому та третьому місці рейтингу ТОП-10 країн, до яких найчастіше подорожували українці у 2020 році, також опинились наші найближчі сусідки: Угорщина (1 млн 635 тисяч мандрівників) та Росія (1 млн українців).
Далі у рейтингу йдуть такі популярні курортні напрямки, як Туреччина (965 тис. українців) та Єгипет (730 тис.). Саме ці дві країни українці найчастіше відвідували з метою пляжного відпочинку. Цей факт видається очевидним, адже і Туреччина, і Єгипет мали доволі гнучкі правила в’їзду іноземців під час пандемії коронавірусу.
dpsu.gov.ua
Чимало наших співвітчизників відвідали також Румунію, Білорусь, Словаччину, Молдову та Німеччину. Саме ці держави посіли решту місць у рейтингу. За даними Держприкордонслужби, популярними у 2020 році стали також Об’єднані Арабські Емірати - минулоріч країну відвідало не менше 100 тисяч українців. А все тому, що впродовж тривалого часу нашим співвітчизникам не потрібно було проходити самоізоляцію після прибуття до ОАЕ, а також після повернення з території цієї держави.
У 2020 році українських мандрівників також приваблювали туристичні атракції в Австрії (68 тис. осіб), Італії (майже 60 тис.), Іспанії (53,5 тис.), Великій Британії (44,5 тис.) та Болгарії (42 тис.). Трохи менша кількість українців відвідала Ізраїль, Грузію, Грецію, Данію, Катар та Домініканську Республіку.
Зацікавлення викликали Балканські країни (Чорногорія, Хорватія та Албанія), а також держави на території північної Європи, зокрема Литва, Латвія та Фінляндія.
⇒ Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?
Загалом впродовж 2020 року українці подорожували до 123 країн світу. Незважаючи на карантинні обмеження, за кордон змогло потрапити більше 11 млн 250 тисяч наших співгромадян. Натомість Україну відвідало майже втричі менше людей - приблизно 3,4 млн іноземних громадян зі 192 країн світу. За даними ДПСУ, серед них переважають громадяни Молдови - 933 тисячі осіб. Наступними у рейтингу йдуть білоруси – 463,5 тис., росіяни –390 тис., поляки –272 тис., румуни – 229 тис. та угорці – 217 тис. Український кордон також перетнуло близько 150 тисяч громадян Туреччини, 74 тисячі німців, 57 тисяч громадян Ізраїля та 42 тисячі жителів США.
В Україну, крім того, завітало 34,5 тис. громадян Великої Британії, близько 30 тисяч громадян Литви, 26 тис. – Азербайджану, більше 25 тис. – Італії, 23 тис. – Індії, 22,5 тис – Грузії, понад 22 тисячі – Болгарії, майже 21 тис. – Сербії. Були також мандрівники з Чехії, Латвії, Китаю, Єгипту, Узбекистану та Вірменії - від 10 до 20 тисяч осіб з кожної держави.
dpsu.gov.ua
Як повідомляють у Держприкордонслужбі, більшість іноземців перебували в Україні з приватною та туристичною метою, а 70 тисяч осіб прямували через нашу країну транзитом.
Нагадаємо, зараз на територію Польщі мають право в’їжджати лише деякі категорії українських громадян. Це, зокрема, власники Карти Поляка та іноземні дипломати, а також ті українські громадяни, які мають дозвіл на роботу, навчання чи на тимчасове/постійне проживання на території держави. Чи відкриті для українців кордони тієї чи іншої країни світу можна перевірити за допомогою інтерактивної карти МЗС.
Варто також додати, що станом на 16 лютого 2021 року Польща все ще входить до червоної зони карантину. Це означає, що після прибуття з території цієї держави до України мандрівнику потрібно або пройти самоізоляцію, або здати тест на коронавірус.
⇒ Читайте також:
Польща скасовує 10-денний карантин для тих, хто отримає негативний тест на коронавірус
Тест на коронавірус хочуть зробити обов’язковим для перетину кордону з ЄС
Будівництво КПП Нижанковичі-Мальховіце на кордоні з Польщею розпочнеться цього року
Коментарі