Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?

18 Січня 2021
поїзд інтерсіті київ-львів-перемишль 2021

Популярний серед українських та польських мандрівників швидкісний поїзд зі сполученням Київ-Львів-Перемишль вже майже рік не курсує між сусідніми країнами. Основна причина, чому цей Інтерсіті призупинив роботу, - це суворі карантинні обмеження на перетин кордону Євросоюзу для громадян третіх держав, таких як Україна. Вони були введенні навесні 2020 року. Тоді ж польський уряд розпорядився призупинити на невизначений термін будь-які регулярні міжнародні пасажирські перевезення, в тому числі й залізничним транспортом. 

З часом для тих українців, які мали право в’їжджати до Польщі на підставі Карти Поляка чи дозволу на тимчасове або постійне проживання, відновили регулярні авіаперевезення, а також відкрили більшість автомобільних пунктів пропуску через кордон Україна-Польща. Тим не менш, Укрзалізниця досі так і не відновила курсування поїзда Київ-Львів-Перемишль, що значно спростило б процедуру перетину кордону обох держав для тих, хто зараз має право її проходити. 

Та цими днями стало відомо, що залізничний перевізник звернувся до Міністерства інфраструктури України з проханням посприяти відновленню руху швидкісних поїздів Інтерсіті на маршруті Київ-Перемишль.За словами керівника Укрзалізниці Володимира Жмака, українське міністерство повинне надіслати польській стороні відповідний запит про відновлення регулярного залізничного сполучення між країнами. 

"Ми вкотре звернулися до Міністерства інфраструктури з проханням направити запит їхнім польським колегам про відновлення цього сполучення. Це для нас дуже важливо, це був один із найприбутковіших наших маршрутів", - заявив в ефірі телеканалу Україна 24 Володимир Жмак.

коли відновлять залізничне сполучення з польщею

Судячи зі слів керівника компанії, перевізник вже неодноразово ініціював відновлення цього міжнародного напрямку, адже не сумнівається в його затребуваності. Якщо враховувати автомобільні черги, які у період кінця грудня-початку січня утворились на кордоні з Польщею, можемо також стверджувати, що відновлення курсування поїзда Київ-Львів-Перемишль є актуальним питанням для українців та поляків навіть попри карантинні заборони. Залишається чекати на подальші дії Мінінфраструктури України та рішення польської сторони. 

Нагадаємо, зараз на територію Польщі мають право в’їжджати лише деякі категорії українських громадян. Це, зокрема, власники Карти Поляка та іноземні дипломати, а також ті українські громадяни, які мають дозвіл на роботу, навчання чи на тимчасове/постійне проживання на території держави. Чи відкриті для українців кордони тієї чи іншої країни світу можна перевірити за допомогою інтерактивної карти МЗС

⇒ Читайте також:

В ЄС хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації від Covid-19: Польща виступає “за”

В Польщі продовжили карантинні обмеження до кінця січня

Платний в’їзд до ЄС для українців відтермінували ще на рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах