Будівництво КПП Нижанковичі-Мальховіце на кордоні з Польщею розпочнеться цього року

04 Лютого 2021
перетин кордону з польщею 2021

Про облаштування поблизу Перемишля нового пункту пропуску на польсько-українському кордоні говорять ще з 2016 року. Спочатку повідомлялось, що будівництво КПП Нижанковичі-Мальховіце розпочнеться у 2018 році. Польський уряд навіть оголосив про намір направити 40 млн злотих на реконструкцію залізничної гілки Перемишль-Мальховіце. Згодом польська сторона почала наполягати на облаштуванні на майбутньому КПП інфраструктури для пішохідного перетину кордону. Повідомлялось, що втілення проекту в життя розпочнеться у 2019 році. Однак, цього так і не трапилось, попри численні зустрічі сторін для обговорення деталей проекту. 

В січні 2020 року, ще до початку пандемії коронавіруса, Міністерство фінансів Польщі виділило 109 млн злотих на будівництво пункту перетину кордону в селищі Мальховіце. Проте, будівництво так і не розпочалось. Хоча дороги, що ведуть до майбутнього прикордонного об’єкта, вже  відремонтували.

Надія на те, що обіцяний проект таки втілять в життя, з’явилась у листопаді 2020 року - тоді в мережі опублікували схему майбутнього КПП. А цими днями у Львівській ОДА оголосили приблизну дату, коли розпочнуться безпосередні роботи з будівництва пункту пропуску. Більше деталей - далі у нашій публікації. 

Коли на кордоні з Польщею запрацює КПП Нижанковичі-Мальховіце

Довгоочікуване будівництво нового автомобільного пункту пропуску на кордоні з Польщею “Нижанковичі-Мальховіце” має розпочатись у 2021 році. За планом, новий КПП постане аж через чотири роки. Про це повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, передає видання zaxid.net.

За словами чиновника, на території Львівської області планують облаштувати кілька нових пунктів перетину кордону з Польщею. Та цьогоріч роботи розпочнуться лише в Нижанковичах. Будівництвом пункту пропуску повинна зайнятись польська сторона. Українська, натомість, зобов’язана відремонтувати прикордонну дорогу Нижанковичі-Самбір. 

“Це буде спільне приміщення, де працюватимуть українські й польські прикордонники і митники. Пункт пропуску будуватиме польська сторона, ми ж, своєю чергою, маємо відремонтувати дорогу Нижанковичі-Самбір, у межах польського кредиту на ремонт дороги Яворів-Грушів”, – розповів Юрій Бучко.

⇒ Платний в’їзд до ЄС для українців відтермінували ще на рік

будівництво кпп нижанковичі-мальховіце 2021

Нагадаємо, наприкінці листопада 2020 року Форум розвитку Перемишля опублікував деталі проекту будівництва КПП Мальховіце-Нижанковичі. За планом, на виділеній ділянці облаштують автомобільний пункт перетину кордону разом із супутньою інфраструктурою та внутрішніми спорудами. З детальним переліком об’єктів на майбутньому пункті пропуску можна ознайомитись ТУТ

Як додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, 
за кошти ЄС також планують будувати такі пункти перетину кордону з Польщею: 

  • Боберка-Смольник; 
  • Лопушанка-Міхновець;
  • Варяж-Усьмєж;
  • Белз-Будинін;
  • Белз-Осердув.

ЄС інвестує у будівництво пунктів пропуску 100 млн євро кредитних коштів. Під’їзні дороги до майбутніх КПП має за власні кошти відремонтувати обласна держадміністрація. У 2021 році для цих доріг виготовлятимуть проектно-кошторисну документацію.

⇒ Читайте також:

Кабмін встановив вартість проїзду майбутньою платною дорогою “Львів-Краковець”

Тест на коронавірус хочуть зробити обов’язковим для перетину кордону з ЄС

Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах