Тест на коронавірус хочуть зробити обов’язковим для перетину кордону з ЄС

26 Січня 2021
перетин кордону з польщею під час карантину

В Євросоюзі триває обговорення проблеми внутрішніх подорожей в умовах пандемії коронавірусу, а також вимог та правил перетину зовнішніх кордонів Спільноти для громадян ЄС і третіх держав, таких як Україна. Країни-члени Союзу переконані, що за теперішньої епідеміологічної ситуації слід продовжити обмеження на другорядні поїздки (зокрема і туристичні) як в межах Євросоюзу, так і поза об’єднанням держав. Таку позицію пов’язують із тим, що в деяких країнах стали виявляти нові штами коронавірусу, а кількість інфікованих осіб продовжує зростати.

У зв’язку з напруженою ситуацією, у понеділок, 25 січня, Європейська комісія запропонувала на розгляд Ради ЄС нові, ще жорсткіші вимоги до мандрівників, які прибувають з-за меж Союзу. Крім цього, члени Комісії розробили нові критерії, які країни-члени об’єднання зобов’язані враховувати перед скасуванням тих чи інших карантинних обмежень для громадян третіх країн, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на прес-службу Європейської комісії.

правила перетину кордону з євросоюзом під час карантинуec.europa.eu

Для подорожей до ЄС у всіх вимагатимуть негативний тест на коронавірус?

Одним із основних нововведень, які запропонувала вчора ЄК, є обов’язкова здача діагностичного тесту на коронавірус для всіх, хто подорожує до Євросоюзу з території третіх держав. Таким чином, кожен, хто захоче потрапити з України до Польщі, повинен буде пройти попереднє обстеження. Якщо таку вимогу затвердять, то українським громадянам потрібно буде здати тест не пізніше, ніж за 72 години до відправлення. А от громадяни та резиденти ЄС, а також члени сімей мешканців ЄС зможуть здати відповідні аналізи вже після прибуття до своєї країни. 

Крім цього, члени Єврокомісії пропонують запровадити обов’язковий 14-денний карантин після в’їзду на територію ЄС, а також відстежувати контакти мандрівників. Для контролю за місцем перебування осіб, які прибули до тієї чи іншої країни Євросоюзу, пропонують розробити спільну форму - Passenger Locator Form. Такі заходи будуть обов’язковими для тих, хто прибув із країни, де перед тим виявили нові мутації коронавірусу. 

Разом з тим, від здачі аналізів та обов’язкового карантину ЄК пропонує звільнити водіїв-перевізників, а також транскордонних працівників, які живуть в одній країні, а працюють в іншій. Їм хочуть дозволити експрес-тестування на антиген після приїзду. Окремі правила подорожей також пропонують ввести для членів екіпажу повітряних суден. Зазвичай до них застосовують спрощену модель перетину кордону.

плр-тест для виїзду закордон в польщу 2021bm.img.com.ua

ЄС оновить критерії потрапляння країни в “зелену” зону карантину

Єврокомісія також пропонує переглянути та оновити критерії, згідно з якими громадянам третіх країн буде дозволено відвідувати країни ЄС з метою туризму. За цими критеріями, епідеміологічна ситуація в країні має виглядати таким чином:

  • кількість нових випадків захворювання COVID-19 за останні 14 днів не має перевищувати 25 на 100 тисяч населення;
  • за останні 7 днів в країні мали провести не менше 300 тестів на 100 тисяч населення;
  • частка виявлених в результаті тестування хворих не має перевищувати 4% за останні 7 днів.Тобто якщо було проведено 100 тестів, то кількість інфікованих осіб має становити від 0 до 4. 

При розгляді питання про зняття обмежень на несуттєві поїздки для громадян третіх країн радять також враховувати характер вірусу та його штам.

Запропоновані Єврокомісією нововведення має розглянути Рада ЄС. Якщо вони будуть затверджені, країни-члени Євросоюзу зможуть переглянути список держав з-за меж ЄС, для яких можна послабити чи зняти обмеження. 

Нагадаємо, нещодавно Польща скасувала 10-денний карантин для тих, хто отримав негативний тест на коронавірус.

⇒ Читайте також:

Правила дорожнього руху в Польщі: що зміниться в 2021 році

Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?

Платний в’їзд до ЄС для українців відтермінували ще на рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах