Польський бізнес протестує проти карантинних заборон і відкриває свої заклади

11 Січня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

В Польщі набирає обертів акція протесту під назвою #otwieraMY, започаткована наприкінці грудня суспільною організацією WIR (Weto+Inicjatywa+Referendum). Основна мета акції - висловлення громадянської непокори у зв’язку з рішенням польського уряду запровадити чергові карантинні обмеження для бізнесу

В межах протесту #otwieraMY місцевих підприємців закликають попри карантинні заборони продовжувати свою діяльність у сфері торгівлі, готельно-ресторанного бізнесу, туризму та у всіх інших дотичних галузях. Як вважають представники суспільного руху WIR, суворі обмеження на ведення підприємницької діяльності суперечать конституції та порушують права польських громадян. 

“Згідно з Конституцією Польщі, тільки відповідний закон може обмежувати громадянські права та свободи, а також втручатись у майнові права людей. Спосіб, яким польський уряд забороняє діяльність готелів та підприємств громадського харчування, є абсолютно незаконним, оскільки для цього немає законодавчих підстав”, - стверджують в організації WIR.

які в польщі діють карантинні обмеження 2021

Активісти наголошують, що розпорядження Ради Міністрів Польщі про запровадження в країні карантинних обмежень може тільки тимчасово обмежувати функціонування певних інституцій і підприємств. Тим часом, уряд вводить повну заборону на певні види діяльності під час карантину, що грубо порушує конституційні норми (обмеження громадянських свобод розпорядженнями замість законів).

“Обмеження - це не те саме, що заборона. Така поведінка уряду порушує Конституцію РП, а отже ці заборони є неефективними та незаконними. Боріться, самоорганізуйтесь, створіть групу підтримки - ми разом будемо ефективно протистояти тиранії беззаконня, яка не виправдана жодними об'єктивними обставинами. Альтернатива - це лише пасивне очікування “руки допомоги уряду в умовах м’якого банкрутства”, - йдеться у зверненні WIR. 

До акції протесту один за одним долучаються польські підприємства та організації з різних сфер. Свою позицію польський бізнес також висловлює у соцмережах: перейшовши за хештегом #otwieraMY у фейсбуці та інстаграмі, натрапляємо на кількадесят дописів про готовність підприємців долучитись до протесту. Один з таких дописів нещодавно опублікував музичний клуб Face 2 Face в Рибніку. В коментарях до допису користувачі висловлюють свої підтримку такому рішенню власників клубу і обіцяють відвідати заклад після відкриття. 

карантин в польщі останні новини 2021

Підприємців-протестувальників також підтримують місцеві юридичні фірми. Так, за хештегом #otwieraMY знаходимо допис Магдалени Вільк. В ньому юристка дає поради підприємцям, які вирішили продовжити свою діяльність попри заборону. Зокрема, експертка радить дотримуватись санітарного режиму, а у випадку візиту поліції спілкуватись з патрульними спокійно та ввічливо, не перешкоджаючи їм у виконанні службових обов’язків. Юристка також радить зняти на відео весь процес спілкування з поліціантами, але наголошує, що їхні обличчя не повинні потрапляти в кадр. За словами експертки, підприємцям також не слід приймати від поліції виписаний штраф.

У польських ЗМІ пишуть, що підприємці наважились протестувати проти рішення уряду лише після того, як суд визнав карантинні заборони неконституційними. Повідомлень про те, що бізнесмени йдуть всупереч обмеженням та заборонам, щодня стає все більше і більше. Так, на вихідних у Вроцлаві відкрили два нічних клуби, які після опівночі вже були переповнені відвідувачами. У Щецині, тим часом, запрацювала ковзанка. По всій країні також відкриваються спорт-клуби та фітнес-центри. Крім того, свій супротив висловлює сфера готельно-ресторанного бізнесу. До протестувальників готуються приєднатись і власники лижних курортів у Польщі - вони планують відновити свою діяльність з 17 січня, незалежно від того, скасує чи продовжить польський уряд карантинні заборони.

⇒ Читайте також:

Польща знову в “червоній” зоні станом на початок 2021 року

Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі

Чи закриють польський кордон на період локдауну 28 грудня-17 січня

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах