Чи закриють польський кордон на період локдауну 28 грудня-17 січня

24 Грудня 2020
Чи закриють польський кордон на період локдауну 28 грудня-17 січня

У березні 2020 року, коли через коронавірус в Польщі запровадили перший локдаун, уряд прийняв рішення закрити внутрішні та зовнішні кордони і, таким чином, тимчасово припинив вільні подорожі країною для іноземців. Відтоді на територію Польщі, крім громадян Євросоюзу, мають право в'їжджати лише власники Карти Поляка та іноземні дипломати, а також ті українські громадяни, які мають дозвіл на роботу, навчання чи на тимчасове/постійне проживання на території держави.

Спершу всі, хто подорожував у період локдауну до Польщі, після прибуття були зобов’язані пройти 14-денний карантин. Згодом цю вимогу скасували для громадян Польщі та інших країн ЄС, а також для іноземних студентів. 

Однак у середині грудня 2020 року Рада міністрів Польщі вдруге прийняла рішення про запровадження загальнонаціонального карантину по всій території країни з 28 грудня по 17 січня. Згідно з розпорядженням уряду, у цей період знову буде діяти обов’язковий карантин для всіх, хто перетинає зовнішні кордони Польщі (тобто кордон з країнами, що не є членам ЄС), зокрема і для самих громадян країни. На цей раз самоізолюватись доведеться на 10, а не 14 днів. Таке рішення пояснюють бажанням обмежити закордонні поїздки поляків під час зимових канікул.

правила перетину кордону з польщею під час карантину

Чи означає це, що в період з 28 грудня по 17 січня карантинні обмеження на перетин польського кордону стануть для іноземців ще більш суворими? Судячи з повідомлень на веб-сайті Прикордонної служби Польщі, поки що немає жодних підстав так вважати. 

Відтак, рішення польського уряду про запровадження в країні загальнонаціонального карантину практично нічого не змінює для громадян України, які мають намір перетинати кордон з Польщею у цей період. 

⇒ Читайте також:

Чи будуть цьогоріч черги на кордоні з Польщею напередодні Різдва

Графік роботи супермаркетів у Польщі на різдвяно-новорічні свята 2020-2021

Чи потрібна самоізоляція після повернення з Польщі станом на грудень 2020 року?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах