Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі

30 Грудня 2020
як безкоштовно вакцинуватись в польщі від коронавірусу

На початку грудня у Польщі оголосили план вакцинації населення від COVID-19. Вже 27 грудня перші щеплення отримали працівники сфери охорони здоров’я, які щодня мають прямий контакт із інфікованими людьми. До пріоритетних груп також увійшли старші люди та пацієнти з хронічними захворюваннями, соціальні працівники, правоохоронці тощо.

За планом урядовців, масова вакцинація від ковіду в країні розпочнеться з 15 січня - цього дня відкриють запис для всіх охочих. Самі вакцини вводитимуть у першому кварталі 2021 року. Конкретні дати для кожної вікової групи має оприлюднити Міністерство охорони здоров’я Польщі.

Нещодавно стало відомо, що скерування на безкоштовне щеплення видаватимуть не лише громадянам країни, але й іноземцям, які легально проживають в Польщі. Таким чином, українці, які навчаються або працюють в Польщі і мають карту тимчасового чи постійного перебування, зможуть безкоштовно вакцинуватись від COVID-19. У цьому запевнив речник прем’єр-міністра країни Міхал Дворчик.

«Кожна людина, яка легально проживає на території Республіки Польща, і це перебування регулюється, наприклад, за допомогою карти тимчасового або постійного проживання, може зробити щеплення. Тут немає обмежень, тому працівники з України чи інших країн зможуть вакцину отримати безкоштовно», – пояснив Міхал Дворчик.

За словами представника польського уряду, інших документів, зокрема дозволу на роботу, вимагати не будуть. 

⇒ В Польщі запроваджують загальнонаціональний карантин. Які обмеження діятимуть

карта побиту в польщі

Як записати на щеплення від COVID-19 в Польщі

Запис на вакцинацію відбуватиметься за посередництвом центральної системи електронної реєстрації (centralny system e-rejestracji). Кожен зареєстрований пацієнт отримає електронне запрошення, дійсне впродовж 60 днів. Запрошення будуть згенеровані автоматично через державну систему Р1 відповідно до порядку щеплень для конкретних вікових чи професійних груп, пише businessinsider.com.pl.

Індивідуальні скерування також зможуть виписувати лікарі. Таким чином запрошення отримають люди, які не мають номера PESEL. Аби самостійно записатись на вакцинацію в Польщі, потрібно вибрати один із запропонованих варіантів:

  • зателефонувати на цілодобову гарячу лінію за номером 989;
  • записати у пункті щеплень або у сімейного лікаря, який надає первинну медичну допомогу;
  • зареєструватись через обліковий запис пацієнта на веб-сайті pacjent.gov.pl.

Якщо запис пройшов успішно, пацієнт отримає повідомлення про місце та час проведення щеплень. Вакцинацію проводитимуть і у державних, і у приватних клініках, а також у спеціальних пунктах щеплень.

⇒ В Польщі змінилось законодавство щодо іноземців: хто зможе легально працювати

щеплення від коронавірусу в польщі для українцівmedia.slovoidilo.ua

Після прибуття до пункту щеплень пацієнта огляне лікар, аби встановити можливі протипоказання для вакцинації. Пацієнт, своєю чергою, має заповнити спеціальну анкету. Після введення вакцини людину попросять на деякий час залишитись у пункті, аби вона побула під наглядом медиків.

Цікаво, що кожна людина має отримати дві дози вакцини від Covid-19 - проміжок між щепленнями становитиме 21 день. Відповідний сертифікат про вакцинацію, який в майбутньому дозволить не проходити самоізоляцію, пацієнту видадуть після другого етапу. 

Польські лікарі не дають конкретних рекомендацій для підготовки до щеплення. Тому отримати вакцину можна у будь-яку пору дня, незалежно від прийому їжі, проте бажано, аби людина не була втомлена. Немає і конкретних рекомендацій щодо фізичної активності і для тих, кому введуть вакцину. Рішення повинен приймати сам пацієнт, з огляду на самопочуття та стан здоров’я. 

Актуальну інформацію про вакцинації від ковіду в Польщі можна отримати за номером 989. Інформація надається чотирма мовами: польською, англійською, українською та російською.

Номер для абонентів, які телефонують з-за кордону: (22) 62 62 989.

⇒ Читайте також:

Чи закриють польський кордон на період локдауну 28 грудня-17 січня

Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців

Перспективи працевлаштування іноземців у Польщі в 2021 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах