Польща знову в “червоній” зоні станом на початок 2021 року

04 Січня 2021
перетин кордону з польщею під час карантину

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило оновлений список країн червоної та зеленої зон. Документ, датований 30-тим грудня 2020 року, містить 49 країн світу, після повернення з яких в Україні необхідно пройти карантин або здати ПЛР-тест. Ця вимога стосується і українських громадян, і іноземців. 

До актуального переліку “червоних” країн вперше за два останні тижні увійшла і сусідня Польща. Вона посіла 35-те місце із показником кількості активних випадків коронавірусу на 100 тисяч населення за останні 14 днів, що дорівнює 330,1. В Україні цей показник становить 315 осіб. 

Так, минулого тижня в Україні було виявлено понад 47,8 тис. інфікованих коронавірусом, тоді як позаминулого – більше 59,3 тис. Як пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зменшення кількості виявлених випадків захворювання на ковід за останній тиждень пов’язано з тим, що у святковий період люди рідше звертаються до лікарів.

"Був тиждень свят, ми всі святкували. Про це говорять і цифри... Так ми, українців, влаштовані, що дуже часто не хочемо у вихідні або на свята звертатися за медичною допомогою", - зазначив Степанов в коментарі для видання УНІАН.

В червоному списку опинились й інші країни Європи, зокрема Литва, Нідерланди, Чехія, Словаччина, Молдова, Німеччина, Італія та Румунія. 

список червоних і зелених країн МОЗ

Тим часом, у зелену зону входить Білорусь, Франція, Іспанія, Болгарія та Греція. Тож після повернення з цих, а також інших “зелених” територій до України, ані нашим співгромадянам, ані іноземним туристам не потрібно проходити карантин чи здавати тест на коронавірус. 

Разом з тим, включення тієї чи іншої країни до зеленого списку українського МОЗ ще не означає, що самі громадяни України можуть безперешкодно в’їжджати на її територію. В Євросоюзі досі діють суворі обмеження на в’їзд громадян третіх країн. З правилами закордонних подорожей допоможе розібратись інтерактивна мапа МЗС.

Нагадаємо, після повернення в Україну з країн “червоного” списку, всім мандрівникам, незалежно від громадянства, необхідно пройти 14-денний карантин з використанням мобільного додатка “Дій вдома”. Його можна достроково завершити за умови отримання негативного результату ПЛР-тестування. Уникнути самоізоляції також вдасться тим, хто менш ніж за 48 годин до перетину кордону отримає негативний результат тесту. 

Варто також наголосити, що в Центрі громадського здоров’я МОЗ України беруть до уваги результати тестів, виконаних тільки у верифікованих лабораторіях. Перелік таких установ можна переглянути ТУТ

Додамо, щонайменше до 17 січня в Польщі діятиме загальнонаціональний карантин.

⇒ Читайте також:

Як українцям отримати безкоштовне щеплення від COVID-19 у Польщі

Де планують збудувати п’ять нових пунктів пропуску на кордоні з Польщею

Яку страхову компанію обрати для подачі документів на польську візу

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах