Поляки можуть масово повертатися працювати на батьківщину: чим загрожує це українським заробітчанам?

06 Жовтня 2016

Після нових правил працевлаштування для іноземців, запроваджених в Польщі, ініціативу зміни трудового законодавства перейняла в свої руки Великобританія. Усі авторитетні газети обговорюють пропозиції британського Міністра внутрішніх справ Ембер Рад щодо врегулювання трудової імміграції в країну. У разі законодавчого прийняття даних пропозицій, трудова еміграція у Великобританію стане значно ускладненою, а польські працівники, які складають ледь не основну частину заробітчан у Великобританії, повертатимуться і шукатимуть праці у себе на батьківщині.

У переліку пропонованих змін йдеться, насамперед, про чітке фіксування кількості іноземців, що працюють у британських роботодавців, а також створення і оголошення так званих списків працюючих, щоб можна було порівняти число працевлаштованих фірмою іноземців та самих британців (останні повинні мати перевагу). Нові пропозиції реформування британського ринку праці покликані скоротити безробіття серед жителів Об’єднаного Королівства, спонукаючи роботодавців, незважаючи на втрату вигоди (іноземцям можна платити менше), активніше розглядати саме британських, а не польських, німецьких чи інших закордонних кандидатів.

Зміни стосуватимуться не тільки трудової імміграції, реформувати збираються також правила навчання для іноземних студентів. Британія планує надавати право залишитись і працювати на її території тільки іноземцям-випускникам найкращих вузів країни, менш відомі вузи, навчання в яких могло собі дозволити багато закордонних студентів, відправлятимуть своїх випускників працювати додому.  

Як бачимо, Великобританія робить впевнені кроки для виходу із ЄС і планує ретельно контролювати кількість виданих європейцям віз та доцільність їх видання. Європейців, здебільшого поляків, завжди приваблював рівень зарплат в Об’єднаному Королівстві, адже він у кілька разів вищий, аніж в Польщі. Зрештою, можете порівняти самі, про середні зарплати в Європі та Польщі ми детально описали у статті  Середня зарплата в Польщі та Європі. Тепер умови для тих, хто вже працює у Великобританії, можуть змінитись на більш жорсткі,  а офіційно працевлаштуватись там ставатиме все складніше. Саме тому багато поляків шукатиме роботу на батьківщині, а також повертатиметься в Польщу та займатиме наявні робочі місця.

Згідно нових правил працевлаштування в Польщі для іноземців, польські роботодавці можуть брати на роботу іноземця (українця)тільки у тому випадку, коли жоден поляк на вакансію не зголоситься. Отож, якщо Великобританія обмежить доступ поляків до свого ринку праці, попит на українських працівників в Польщі  , що на сьогодні б’є всі рекорди, спаде, і українцям загрожує нестача роботи в Польщі чи невигідні умови праці. А поки поляки радо запрошують працювати громадян України. 

Наразі законопроект, що стосується працевлаштування у Великобританії, знаходиться на стадії проходження суспільних опитувань. Щоб знати більше про розвиток подій, стежте за нашими публікаціями. Ми оперативно повідомлятимемо вам про усі новини  даної теми.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах