Українські біженці найбільш охоче шукають працевлаштування в Польщі

08 Липня 2022
робота в польщі для українок

Біженці з України охоче шукають роботу в Польщі. Як показують дослідження, більш охоче, ніж, наприклад, у Чехії чи Румунії. Цьому сприяє, зокрема, відкритість польського ринку праці. Серед тих, хто прагне працевлаштуватись в сусідній країні, переважають особи з вищою освітою, пише businessinsider.com.pl

Саме вища освіта, а також бажання працювати та заробляти гроші є основними критеріями, які полегшують українцям працевлаштування у Польщі. На це також позитивно вплинули затверджені польським урядом закони, які спрощують процедуру прийняття на польське підприємство українських громадян. За даними Міністерства Сім’ї та Соціальної Політики, кількість біженців з України, які працевлаштувались у Польщі на підставі нового закону, становить понад 290 тисяч осіб.

“Рівень освіти, який ми спостерігаємо зараз на ринку, серед українських біженців є набагато вищий, ніж був серед трудових мігрантів до війни”, - стверджує президент агентства з працевлаштування EWL Анджей Коркус, коментуючи результати дослідження “Біженці з України в Польщі, Чехії та Румунії”. 

легальне працевлаштування в польщі для жінок4lomza.pl

Дослідження проводилось весною 2022 року і охопило загалом 1200 осіб - по 400 респондентів в кожній з країн. Воно підтверджує тезу, що зараз більшість українських емігрантів у Європі - це особи, які втекли від війни, а не трудові мігранти, як це було раніше. 

Опитування показало, що 63% українських біженців, які опинились у Польщі, планують знайти там роботу. У Чехії цей показник становить 52%, а в Румунії – 27%. Також саме на території Польщі більшість біженців допускають можливість тривалого перебування - про це заявляє майже кожен третій респондент. У Чехії та Румунії – трохи більше 25%.

У всіх трьох країнах більше половини опитаних біженців - це люди з вищою освітою. У Румунії ця частка найвища (71%), там також найвищий відсоток висококваліфікованих спеціалістів (26%), що може негативно вплинути на показник працевлаштування (деякі спеціалісти, зокрема зі сфери ІТ, працюють віддалено на поточного роботодавця з України).

⇒ Читайте також:

Чверть польських компаній планують підняти працівникам зарплати ще цього року

У 2023 році мінімальну зарплату в Польщі підвищуватимуть два рази

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Головне фото: infor.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах