Поляки розробили пристрій для миттєвого виявлення коронавірусу через подих

12 Лютого 2021
коронавірус в польщі останні новини

Польська компанія ML System, що спеціалізується на виготовленні сонячних панелей, представила цими днями розробку в абсолютно новій для себе сфері - дихальний тест, здатний виявити коронавірус за менш ніж 10 секунд. Винахід отримав назву “Covid Detector”. Його презентували у четвер, 12 лютого, під час спільної прес-конференції керівництва компанії із президентом Польщі Анджеєм Дудою в штаб-квартирі поблизу Жешува, передає businessinsider.com.pl

Принцип роботи “Covid Detector” доволі простий - людина дихає на спеціальний чутливий елемент пристрою, який шукає в подиху нестійкі хімічні елементи. На основі отриманих даних прилад визначає тип респіраторного захворювання пацієнта. 

тест на коронавірус для в'їзду в польщу 2021mlsystem.pl

Як розповів президент фірми Давід Цицонь, “Covid Detector” вдалось розробити всього за кількадесят днів. 

“Ми вже провели попередні дослідження та отримали схвалення комітету з медичної біоетики для переходу до етапу дослідження готових мазків. Ми сподіваємось швидко отримати результати щодо чутливості та точності нашого пристрою”, - зазначив керівник фірми ML System.

В компанії вважають, що їхніх миттєвий дихальний тест на коронавірус невдовзі можна буде масово використовувати на підприємствах, в аеропортах, а також на пунктах перетину кордону з Польщею. Для того, щоб користуватись приладом, не потрібно мати особливих знань чи навиків, він також не передбачає жодних втручань у тіло людини. 

“Основна задача пристрою - діагностувати вірус повсюди. Я вірю, що після запуску тесту у масове виробництво, ми швидко поборемо коронавірус не тільки на теренах нашого регіону, але й в масштабах всього світу”, - стверджує Давід Цицонь. 

Фірма ML System вже назвала свою розробку “революційною”. Протестувати винахід на собі запросили президента Польщі Анджея Дуду. Після того, як глава держави дихнув на ковідний детектор, пристрій показав негативний результат. В ході дослідження Анджей Дуда зауважив, що винахід працює за схожим принципом, як алкотестер, який застосовує поліція. 

“Ви просто берете цей пристрій, дихаєте в цей отвір і буквально через кілька секунд на екрані з’являється результат тесту - позитивний або негативний. Фактично, тест показує, чи хтось видихає коронавірус, чи ні”, - описав свій досвід користування “Covid Detector” президент Польщі.

коронавірус в польщі останні новиниprezydent.pl

Поки що невідомо, чи апарат і справді надійде у масове виробництво - спершу він мусить пройти відповідні дослідження. Однак, якщо такий пристрій і справді з’явився би на пунктах перетину кордону чи в аеропортах, це значно спростило би життя мандрівників і самих прикордонних службовців. 

Нагадаємо, відсьогодні, 12 лютого, в Польщі дещо послаблюють карантинні обмеження.

Також варто додати, що Польща скасувала 10-денний карантин для тих, хто отримає негативний тест на коронавірус.

⇒ Читайте також:

Платний в’їзд до ЄС для українців відтермінували ще на рік

Тест на коронавірус хочуть зробити обов’язковим для перетину кордону з ЄС

Коли відновлять курсування поїзда Інтерсіті Київ-Перемишль?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах