Попри війну, українці не стали лідерами серед іноземців, які найчастіше перетинали польський кордон

27 Березня 2023
закупи в польщі в 2023

У 2022 році іноземні громадяни перетинали кордони Польщі з третіми країнами, а також з державами-членами Євросоюзу на 40% частіше, ніж впродовж попереднього року. Ще швидшими темпами росла грошова сума, яку вони залишали в Польщі - за минулий рік вона сягнула 37 млрд злотих. Як і в попередніх роках, найбільший рух зафіксували на західному кордоні Польщі. Про це інформує видання businessinsider.com.pl

2022 рік став неабияким викликом для українських та польських прикордонних служб, адже збройна агресія росії змусила багатьох людей залишати дім та шукати тимчасового захисту у країнах Євросоюзу. Це підтверджують актуальні дані Головного управління статистики Польщі, опубліковані сьогодні, 27 березня. За останні три місяці 2022 року рух іноземців через зовнішні кордони Польщі з Україною зріс на 26,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. 

В масштабах усього 2022 року кількість перетинів польського кордону була вища на 42% у порівнянні з 2021 роком. Загалом мова йде про 268 млн осіб, які в’їхали та виїхали з території цієї країни . На основі даних за четвертий квартал 2022 року можна стверджувати, що близько 77,5% загальної кількості перетинів стосувалось сухопутного кордону з країнами Євросоюзу, ще 13,5% - це перетин кордону на летовищах, 8,4% - зовнішні сухопутні кордони Євросоюзу і 0,6% - морські кордони Польщі. 

Цікаво, що попри трагічні події в Україні та велику кількість біженців у Польщі, лідеркою серед країн, чиї громадяни найактивніше перетинали польський кордон у 2022 році, залишається Німеччина. Якщо розглядати статистику перетинів саме сухопутних кордонів країни, то ситуація за останні три місяці року виглядає так:

  • Німеччина – 50% від загальної кількості перетинів;
  • Чехія – 23,6%;
  • Словаччина – 12,8%;
  • Україна – 7,8%;
  • Литва – 3,8%;
  • Білорусь – 1,8%;
  • росія – 0,2%.

перетин кордону з польщею правила під час війни 2023

businessinsider.com.pl

Скільки грошей іноземці залишили в Польщі в 2022 році

Потік людей через польський кордон є важливим, зокрема в контексті їхніх витрат у цій країні. У понеділковому звіті GUS зазначено, що приблизна вартість товарів і послуг, які іноземці придбали у Польщі в 2022 році, становила 37,4 мільярда злотих. Це аж на 52,6% вище, ніж у 2021 році. 

Як йдеться у звіті Головного управління статистики, іноземці, які перетинали зовнішній сухопутний кордон ЄС у Польщі, витратили 78,9% загальної суми на непродовольчі товари, 13,2% – на їжу та безалкогольні напої і ще 7,8% на певні послуги.

Дещо інша ситуація склалась з іноземцями, які перетинали внутрішній кордон ЄС у Польщі. Останні дані за четвертий квартал 2022 року свідчать про те, що найбільшу частку витрат також становлять непродовольчі товари, але їхній відсоток все ж нижчий (54,3%). Значну частку становили витрати на послуги – 16,9%, а дещо нижчу – на продукти харчування та безалкогольні напої (13,7%).

⇒ Читайте також:

Цьогоріч великодній шопінг в Польщі буде дорожчим на 25%: мережі вже пропонують знижки

В яких містах Польщі українські біженці оселяються найбільш охоче станом на 2023 рік

За рік українські біженці принесли польському бюджету близько 5,5 млрд злотих

Головне фото: Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах