За рік українські біженці принесли польському бюджету близько 5,5 млрд злотих

25 Лютого 2023
допомога біженцям з україни в польщі

24 лютого минув рік від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і, як наслідок, масового виїзду українських громадян за кордон у пошуках тимчасового захисту. За цей час близько 50-55% українських біженців знайшли роботу та налагодили свій побут в Польщі. Ці люди не лише заробляють гроші та сплачують податки, а й витрачають свої кошти в Польщі, тож принесуть бюджету країни додаткові 5,5 млрд злотих в рік. Зважаючи на витрати та доходи бюджету, у 2023 році сальдо перебування біженців у Польщі буде додатним і становитиме близько 0,5 млрд злотих, стверджує експерт Польського фонду розвитку Бартош Марчук. Про це інформує видання businessinsider.com.pl

Зараз в Польщі перебуває близько 985 тисяч біженців з України. Це на понад 400 тисяч осіб менше, ніж було у піковий період літа, коли таких осіб налічувалось 1,4 млн. Якщо врахувати кількість українців, які мешкали у Польщі ще до 24 лютого 2022 року, то загалом в сусідній країні перебуває близько 2,3 млн наших співгромадян. 

Відомо, що близько 90% українських біженців - це жінки та діти. Переважно це молоді люди, лише 7% з них – особи пенсійного віку. Українські біженці зараз становлять 2,6% популяції Польщі. 

Соціальна допомога для українських біженців у Польщі

Станом на кінець січня 2023 року перевагами урядової програми допомоги сім’ям у Польщі 500+ скористалося 272 тисячі українських дітей. Ще 7,3 тис. дітей отримують фінансову допомогу в межах програми Сімейний капітал опіки, 45 тисяч - іншу соцдопомогу сім’ям, а ще 150 тисяч – одноразову допомогу на суму 300 злотих для купівлі шкільного приладдя.  

До цього ще слід додати вартість навчання: 151 тис. українських дітей відвідує польські школи і 37 тисяч – дитячі садки. Це коштує державі близько 240 мільйонів злотих на місяць, стверджує Бартош Марчук з Польського фонду розвитку.

біженці з україни в польщі

tvp.pl

Українці на польському ринку праці

975 тисяч українських громадян впродовж року звернулись до управлінь у справах праці на підставі Спецзакону. За даними Управління соціального страхування Польщі (ZUS), близько 190 тисяч біженців працює і сплачує соціальні внески до ZUS. Водночас ці дані не враховують усіх трудових договорів, зокрема так званих договорів підряду (umowa o dzieło).

Таким чином, можна оцінити, що приблизно 50-55% біженців з України працює у Польщі - близько 270 тис. зі 496 тисяч осіб у продуктивному віці. Це дуже високий рівень зайнятості. Як стверджує експерт Бартош Марчук, у 2023 році податки та страхові внески із зарплат українських біженців поповнять бюджет Польщі на близько 5,5 мільярдів злотих.

Якщо підсумувати статистику від Польського фонду розвитку, основними витратами польського бюджету, пов’язаними із підтримкою українських біженців, є соціальні програми для сімей з дітьми (2 млрд зл) та витрати на освіту (2,9 млрд зл), тобто 4,9 млрд злотих загалом. Таким чином, за підрахунками Бартоша Марчука, баланс становить близько 0,5 млрд злотих у плюсі. 

Експерт також наголосив, що українські біженці омолоджують населення Польщі. Вони дуже активні на ринку праці та повністю заробляють собі на життя.

“Система, створена державою – спершу допомога, потім самодопомога – працює добре. Другої хвилі еміграції не було. Зараз основними викликами є інтеграція та продумана імміграційна політика в цілому”, — підсумовує експерт.

⇒ Читайте також:

Скільки грошей українці в Польщі перерахували в Україну за три місяці

Українські підлітки в Польщі можуть отримати перші ID-картки через ДП Документ

Оновлений Спецзакон про допомогу біженцям має стимулювати українців шукати роботу в Польщі

Головне фото: 300gospodarka.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах