Робота в Польщі в час спеки: права працівників та обов’язки працедавців

31 Липня 2017
робота в польщі

Справжня літня спека мандрує Європою. Завітала вона і до Польщі, де в останні дні стовпчики термометрів по всій країні піднялись вище 30 гдадусів за Цельсієм. У прогнозах синоптиків на початок серпня  – ні слова про дощі чи зниження температур. І поки ті, хто у відпустках, засмагають, насолоджуючись сонячними днями, всі інші люди в Польщі працюють у звичному режимі, що в умовах таких температур не просто складно, а часто й небезпечно. Якщо офісних працівників часто рятує кондиціонер, то як бути людям, які працюють на відкритих площах, до прикладу, на будівництві чи збираючи урожай?

Безпека та продуктивність роботи у спеку, перш за все, залежить від роботодавця. Його обов’язком є забезпечити працівникам необхідні умови такої праці. Розглянемо, що можуть законно вимагати працівники від роботодавця в Польщі у спеку і чи мають вони право це робити.

Для початку, польський роботодавець повинен забезпечити працівників необмеженою кількістю безкоштовних прохолодних напоїв, які мають бути доступними їм протягом цілого робочого дня, а не у певні години, пише tvn24bis.pl. Це правило в Польщі діє для офісних працівників при +28°, а для тих, хто працює надворі при +25°. Невиконання цієї умови загрожує польському працедавцю штрафом до 30 тисяч злотих!

Роботодавець у Польщі повинен також слідкувати за температурним режимом, при якому виконується робота. На жаль, закон Польщі визначає тільки нижню межу, за якої працівник має право не виконувати роботу, проте отримувати кошти – це -14°. А от щодо верхньої межі, то тут все залежить від сумління працедавця, щоправда молоді спеціалісти в Польщі мають право покинути робоче місце, якщо змушені працювати при температурі вище 30°.  Встановлювати кондиціонери чи ставити вентилятори роботодавець в Польщі теж не зобов’язаний, лише за власним бажанням.  

В часі спеки роботодавці можуть також створити комфортніші умови для своїх працівників, скоротивши час роботи чи збільшивши тривалість перерв. Зробити це вони можуть за власним бажанням чи після звернення працівників. При цьому зарплата повинна виплачуватись у повному розмірі.

Якщо працівник розуміє, що умови праці в спеку створюють загрозу його життю чи здоров’ю, то він може припинити виконання роботи (обов’язково попередивши роботодавця), зберігши при цьому нарахування заробітної плати. Фінансового покарання за припинення роботи в складних загрозливих умовах для такого працівника не буде.

Бажаємо вам мати справу лише з лояльними та турботливими польськими працедавцями. Бережіть себе!

Читайте також:

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Українці можуть працювати по безвізу не тільки в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах