Знизилась лояльність клієнтів до дисконт-супермаркетів у Польщі. Найбільше втрачає Biedronka

10 Серпня 2021
акції та знижки в польських магазинах

Дисконт-супермаркети, які завжди були дуже популярними в Польщі, поступово втрачають лояльність своїх клієнтів. Якщо під час пандемії покупці частіше ходили до одного вибраного магазину по-сусідству, то зараз, коли найбільша небезпека позаду, клієнти надають перевагу закупкам у різних супермаркетах. Такий підхід є більш вигідним для споживачів, адже через велику конкуренцію різні мережі пропонують знижки та акційні пропозиції на ті чи інші товари.

Втрату вірності та лояльності клієнтів особливо сильно відчуває на собі Biedronka - фактичний лідер ринку дисконт-супермаркетів. Такі результати отримала технологічна компанія Proxi.cloud та аналітично-дослідницька платформа Uce Research під час дослідження ринку дисконт-супермаркетів у Польщі за другий квартал 2021 року, передає businessinsider.com.pl.

шопінг в польських супермаркетах 2021thebalance.com

Так, впродовж квітня-червня цього року Бедронка відповідала за 63,6% всіх відвідувань дисконт-супермаркетів у Польщі. У другому кварталі 2020 року цей показник був дещо вищим і становив 64,6%. 

“Biedronka збереже лідерську позицію, хоча інтенсивна конкуренція зменшить розрив між окремими мережами. Магазинів цієї мережі в Польщі дуже багато - цього року було заявлено про більш ніж 3150 точок. Це беззаперечний лідер з точки зору продажів та вибору ринкової стратегії”, - коментує експерт з роздрібного ринку Анджей Марія Фалінські.

На наступних місцях у рейтингу розташувались такі польські магазини:

  • Lidl – 26% (рік тому - 25,4%);
  • Netto – 8% (раніше 7,7%); 
  • Aldi – 2,4% (за минулий рік -  2,3%).

Як наголошує Матеуш Холуй з Proxi.cloud, результати майже аналогічні з минулорічними показниками, однак в недалекій перспективі ситуацію на ринку може змінити експансія мережі Netto. Нагадаємо, саме ця марка викупила більшість супермаркетів Tesco у Польщі.

“Пандемія суттєво змінила ситуацію на ринку дисконт-супермаркетів. Наше попереднє дослідження показує, що ця категорія магазинів найкраще пережила складну ситуацію. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальна кількість їхніх клієнтів зросла у другому кварталі 2021 р. на 13,9%. Однак це не означає, що мережі постали перед легким завданням”, - каже Матеуш Холуй.

Клієнтам вигідніше робити покупки в різних мережах супермаркетів у Польщі, - дослідження

Частина звіту, який підготували Proxi.cloud та Uce Research, стосується маркетингового поняття “share of shoppers”, тобто показника “проникнення на ринок” тієї чи іншої мережі. Завдяки цьому показнику ми знаємо, яка частина клієнтів всіх дисконт-супермаркетів відвідала конкретний магазин принаймні один раз. Важливо пам’ятати, що один покупець міг відвідувати впродовж певного періоду кілька різних мереж супермаркетів, тому частка відвідувань не дорівнює 100%.

За показником проникнення на ринок лідером також є Бедронка - 89,1% у другому кварталі 2021 року (87,8% за минулий рік). Наступні позиції займають: Lidl - 59,5% (53,6%), Netto - 22,3% (19,5%), та Aldi - 9,8% (перед тим 7,6%).

“Варто наголосити, що кожна мережа дисконтів у Польщі збільшила свій показник проникнення на ринок. Це результат змін у поведінці споживачів, які стали все менш прив’язаними до однієї мережі. Частка так званих “swinging shoppers”, тобто осіб, які роблять закупи в різних дисконтах, зростає. Бедронка надовго залишиться лідером ринку. Водночас найбільшим переможцем можна назвати Лідл, який збільшив проникнення на ринок на близько 6 відсоткових пунктів”, - зазначив Адам Гроховський з Proxi.cloud.

ціни на продукти в польських супермаркетах 2021

Показник “share of shoppers” збільшується не тільки завдяки покупцям, але й через певні дії самих продуктових мереж. Вони постійно збільшують кількість магазинів, а отже стають все більш доступні. Разом з тим, скасування карантинних обмежень заохочує клієнтів відвідувати інші, навіть більш віддалені торгові точки. На думку експертів, нестача лояльності покупців до однієї мережі - це характерна ознака польського ринку торгівлі. 

“На ринку панує жорстка конкуренція. Постійно триває залучення нових клієнтів, тому покупець завжди може знайти для себе більш вигідну пропозицію, нижчу ціну, акцію тощо. З іншого боку, лояльність клієнтів до однієї мережі найчастіше означає або відсутність альтернативи або явну перевагу з точки зору привабливості. На польському ринку дисконт-супермаркетів таких очевидних переваг немає”, - вважає Анджей Марія Фалінські.

Покупці стають все менш лояльними до дисконт-супермаркетів у Польщі

Під час дослідження експерти також встановлювати “shoppers loyalty index” - показник вірності клієнтів одній мережі. Цей індекс фактично показує скільки клієнтів, які не відвідують жодних інших мереж супермаркетів, має той чи інший дисконт. Як з’ясувалось, загальна лояльність клієнтів до таких супермаркетів почала знижуватись. Так, у другому кварталі 2021 року показник “shoppers loyalty index” для Бедронки становив 34,9%, а ще рік тому - 41,8%. 

Наступні місця у рейтингу посіли такі мережі: 

  • Lidl - 12% (раніше 15,1%);
  • Netto - 7,3% (9,9%);
  • Aldi – 4,7% (6,8%).

“У випадку кожної з мереж дисконтів група лояльних клієнтів значно скоротилася. Але ми порівнюємо ситуацію з другим кварталом минулого року, тобто періодом одразу після спалаху пандемії. Тоді поляки були більше прив’язані до покупок у сусідній торговій точці, тож вони рідше купували в інших мережах. Через рік ми побачили зворотну ситуацію”, - пояснив Матеуш Холуй. 

Під час дослідження “Ринок дисконтів під час пандемії - 2 квартал 2020/21” експерти проаналізували поведінку близько 840 тисяч поляків, які роблять закупи у таких супермаркетах. Загалом вони виконали близько 8,5 млн візитів у 3,9 тисячах торгових точок на території 16 воєводств. Анонімні дані збиралися за допомогою т.зв геозонування.

⇒ Читайте також:

В Польщі придумали, як боротись із фальшивими знижками в магазинах

Топ найдешевших та найдорожчих супермаркетів Польщі у 2021 році

Żabka відкрила у Польщі перший супермаркет без кас і продавців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах