Скануванням ока відтепер можна оплатити проїзд у транспорті Вроцлава

11 Березня 2021
польські стартапи

Міський перевізник MPK Wrocław запустив систему купівлі місячного проїзного квитка за допомогою сканування райдужної оболонки ока пасажира. Технологію розробила вроцлавська фірма PayEye. Оплатити проїзд у громадському транспорті Вроцлава всього одним поглядом можна у Відділі обслуговування пасажирів на вул. Болеслава Пруса 75-79.

Муніципальне підприємство MPK Wrocław стверджує, що є першим на світі перевізником, який запровадив таку надсучасну систему купівлі проїзних квитків. У Відділі обслуговування пасажирів MPK через сканування ока можна придбати абонемент на певний період або ж сплатити штраф за безквитковий проїзд. Крім цього, послуги перевізника можна традиційно оплатити готівкою або банківською карткою. 

громадський транспорт в польщіsubiektywnieofinansach.pl

Технологія, розроблена місцевою приватною компанією PayEye, сканує райдужну оболонку людського ока та зберігає унікальні біометричні дані кожного пасажира. Віднедавна мешканці Вроцлава можуть таким чином розраховуватись також в ресторанах та навіть продуктових магазинах. Детальніше про інновацію читайте далі у нашій статті. 

⇒ Суворий карантин запровадять у ще одному польському воєводстві

Оплатити проїзд у транспорті одним поглядом: як це працює у Вроцлаві

Як запевняють у MPK Wrocław, технологія PayEye є повністю безпечною для здоров’я. Увесь процес оплати відбувається безконтактно - клієнт має просто поглянути на спеціальний термінал, пише businessinsider.com.pl

“Наше рішення - це оплата оком, а разом з тим комфорт, простота і безпека. Нестача готівки чи розряджений телефон відтепер не стануть проблемою, адже квиток можна придбати одним поглядом. Ми раді, що така можливість з’явилась для пасажирів MPK Wrocław”, - стверджує президент компанії PayEye Крістіан Кульчицький. 

Аби розповісти якомога ширшому колу пасажирів про інновацію, а також заохотити їх користуватись такою послугою, MPK організувало спеціальну промоакцію. Якщо клієнт попередньо зареєструється на сайті payeye.com, то зможе повернути навіть до 50 злотих за першу купівлю сканом ока. 

польські інновації 2021oiot.pl

Вроцлавська компанія PayEye почала використовувати біометричні дані ока у комерції ще наприкінці червня 2020 року. Мешканці міста та його околиць можуть таким чином купувати продукти та квіти, а також розраховуватись у ресторанах та кафе. До списку тих, хто підтримує метод оплати поглядом, входить майже 120 компаній, пунктів обслуговування, автозаправних станцій та автомийок. Система сканування ока діє також у вроцлавському аквапарку, на ковзанці поблизу стадіону Вроцлав, а також в AC Hotel Wrocław.

Надалі компанія планує завойовувати своєю технологією весь ринок Польщі, Європи та навіть світу. З квітня 2021 року запрацює мобільний додаток PayEye. В другому кварталі цього року компанія також планує свій вихід на ринок електронної комерції в Польщі.

⇒ Читайте також:

Lidl запрошує студентів у Польщі на платне стажування

Amazon офіційно запрацював у Польщі. Умови та вартість доставки

Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах