Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

01 Грудня 2020
електронні водійські права в польщі 2020

З 5 грудня 2020 року водіям у Польщі більше не доведеться носити зі собою водійські права. Відтепер цей документ, як і посвідчення особи та техпаспорт, буде доступний в електронній версії через мобільний додаток mObywatel. Саме цифровий варіант водійських посвідчень із додатка, а не просто сфотографовану копію документа вже скоро польські водії зможуть показувати представникам правоохоронних органів під час будь-якої перевірки. 

⇒ Власне авто в Польщі: рейтинг міст, де водіям живеться найкомфортніше

В Польщі запроваджують електронні водійські права. Як ними користуватись

Останніми роками в Польщі, як і в Україні, активно ведеться політика цифрової трансформації, або, як зараз прийнято казати, діджиталізації. Вже невдовзі більшість документів, які ми звикли щодня носити зі собою в сумці чи гаманці, будуть доступні в одному мобільному додатку mObywatel. 

З 5 грудня перелік оцифрованих документів у Польщі поповнять і права водія. Це стало можливим завдяки відповідним законодавчим змінам, а також наполегливій роботі Міністерства цифризації країни. Окрім того, що в додатку міститимуться електронні водійські права, там також буде висвітлена інформація щодо кількості штрафних балів (punktów karnych) водія

водійські права в польщі 2020

wrc.net.pl

Як результат, вже скоро в межах однієї програми зберігатимуться всі документи, через відсутність яких раніше громадянину могли виписати штраф. І це стосується не тільки водіїв, але й наприклад студентів.

Мобільний додаток mObywatel можна безкоштовно завантажити як на операційну систему iOS, так і на Android. На встановлення додатка не варто чекати аж до 5 грудня - програма вже є дуже корисною для громадян, запевняють в уряді Польщі. Є принаймні кілька причин, чому всі, хто працює, навчається і проживає в Польщі, повинні мати цей додаток під рукою, тобто на своєму телефоні, пише biznes.wprost.pl.

⇒ Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

Електронне посвідчення особи в Польщі

Перша причина почати користуватись додатком mObywatel - це можливість завжди мати при собі електронне посвідчення особи mTożsamość. Документ містить ту ж інформацію, що і звичайний польський паспорт, зокрема фотографію. 

“Можемо використовувати електронне посвідчення у всіх тих ситуаціях, коли від нас не вимагають показати реальний документ. Наприклад, під час перевірки квитків на поїзд чи автобус, або ж коли отримуємо рекомендований лист на пошті”, - нагадує Марек Загурський, державний секретар у канцелярії прем'єр-міністра Польщі. 

польський паспорт як отриматиpieniadze.rp.pl

Електронне свідоцтво про реєстрацію автомобіля в Польщі

Друга причина - це закладка mPojazd, яка містить інформацію про реєстрацію автомобіля, а також страховий поліс і паспорт транспортного засобу (karta pojazdu). Такий електронний техпаспорт буде корисним для всіх, хто зареєстрований в Центральному реєстрі транспортних засобів у Польщі як власники чи співвласники автомобілів, мотоциклів та скутерів. 

mPojazd також відображає інформацію про обов’язкове страхування цивільної відповідальності, зокрема назву страховки, серію та номер полісу, страховий період та його варіант. Крім цього, за 30 днів додаток нагадуватиме про наближення терміну закінчення полісу чи обов’язкового огляду транспортного засобу 

На додачу, mPojazd міститиме дані про транспортний засіб: марку та модель, рік виробництва, реєстраційний номер, VIN-код, дату технічного огляду.

реєстрація автомобіля в польщі

dailyweb.pl

Польський уряд називає свій мобільний додаток “віртуальним гаманцем”. В майбутньому там з’явиться ще кілька корисних функцій. Наприклад, завдяки закладці eRecepta в аптеці достатньо буде вибрати конкретний електронний рецепт і показати фармацевту екран із зображенням QR-коду. 

Молодші користувачі знайдуть у додатку свій шкільний або студентський квитки. Електронний учнівський/студентський стануть в пригоді під час проїзду у громадському транспорті чи для придбання пільгових квитків у кіно і театр. Щоб видати такі електронні посвідчення, школам та університетам не доведеться купувати жодне додаткове обладнання чи програмне забезпечення. 

Мобільний додаток mObywatel постійно удосконалюють. Нещодавно там з’явилась функція розблокування програми за допомогою біометричного сканування обличчя. За планом уряду, вже на початку нового року стане доступною і мобільна версія Картки великої родини mKDR. 

⇒ Читайте також:

Розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі залежатиме від доходу водія

Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

Придбане авто можна буде зареєструвати в Польщі через інтернет

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах