Скільки доведеться витратити на зимові свята 2019-2020 рр. в Польщі

25 Листопада 2019
новорічний шопінг в польщі 2019

1521 злотий - стільки в середньому на святковий стіл, подарунки, подорожі та зустрічі планує витратити звичайна польська сім’я у грудні 2019 року. Минулоріч ця сума була на 5% меншою, свідчать дані дослідження консалтингової компанії Deloitte “Святкові закупи в Польщі 2019”. 

Як зазначають автори дослідження, у 2019-2020 рр. найбільш очікуваними подарунками є косметика і парфуми, а також книжки і, звісно ж, солодощі.

⇒У Польщі подорожчають алкоголь і сигарети

Новорічні закупи в Польщі в 2019 році

“Поляки стверджують, що на різдвяні подарунки, продукти до святкового столу, подорожі та зустрічі з близькими людьми виділять з сімейного бюджету в середньому 1521 злотий. Це на 5% більше у порівнянні з сумою, яку вони витратили на попередні зимові свята”, - йдеться в звіті компанії Deloitte.

Більше грошей, ніж минулоріч, в основному доведеться витратити на продовольчі товари - навіть на 7,8%. Крім цього, на 6,5% збільшаться витрати на подарунки, стверджує Міхал Пєпшни з Deloitte. Разом з тим, черговий рік підряд поляки вказують, що на сюрпризи для рідних витрачають дещо більші суми, ніж на продукти. Так, перша з цих категорій складає 36% від загального різдвяного бюджету (547 зл.), а друга - 34% (524 зл.). А от на подорожі і зустрічі з друзями в грудні 2019 року опитані планують призначити 324 і 126 зл. відповідно. 

Новорічні подарунки - що і де можна придбати в Польщі в 2019 році

Під час проведення дослідження у респондентів також запитували, які саме подарунки вони планують придбати для своїх рідних в честь новорічних і різдвяних свят. Так, найбільш актуальними презентами для підлітків виявились книжки, комп’ютерні ігри та солодощі. Натомість, серед подарунків, які зазвичай купують для малих діток, є конструктори, комплекти для рукоділля, ляльки та плюшеві іграшки. 

Ідеї для новорічних подарунків половина опитаних шукає в інтернеті. Чимало поляків обирають подарунки на основі рекомендацій від інших, зокрема від родини, друзів та сусідів. А дехто просто звертається у відповідний магазин і купує там запропонований товар. 

новорічні розпродажі і акції в польщі 2019

Згідно з дослідженням, більшу частину святкового бюджету (68%), поляки витрачають у традиційних магазинах. Разом з тим, третина опитаних погодиться придбати подарунок в інтернет-магазині, але лише в такому, що має стаціонарний відділ. І тільки 28% опитаних може без вагань придбати святковий товар через інтернет. 

Як звертають увагу експерти Deloitte, учасники опитування наводили такі аргументи на підтримку онлайн-закупів в Польщі: доставка додому (62%), широкий асортимент (58%) та відсутнє відчуття витраченого дарма часу (58%). Важливою для покупців в Польщі також є можливість легкого порівняння цін (57%). Натомість ті, хто підтримав традиційний шопінг в магазинах, вказали, що для них важлива можливість одразу забрати придбаний товар (77%), прозора політика обміну та повернення подарунків (76%), охорона персональних даних (75%), а також фахова порада від продавця (74%). 

⇒У Польщі замовлення з AliExpress відтепер приходитимуть в пачкомати InPost

Як зекономити на новорічних закупах в Польщі

Цікаво, що багато поляків затягує із придбанням різдвяних подарунків до останньої миті і, таким чином, переплачує чималу суму. Як відомо, вже кілька років поспіль в багатьох європейських країнах, зокрема і в Польщі, в останню п’ятницю листопада проводяться найбільш вигідні в році акції та знижки у магазинах одягу, взуття, побутової та комп’ютерної техніки, косметики, спорттоварів, іграшок тощо. Якщо запланувати новорічні закупи на Чорну п’ятницю, а також на наступні три дні після неї, можна придбати сезонний товар за дуже вигідними цінами. Детальніше про новорічні знижки в Польщі читайте у нашій статті В Польщі наближається Чорна П’ятниця знижок. Список магазинів-учасників.

⇒Читайте також:

Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим польською мовою

Ціни на продукти в Польщі одні з найнижчих в Європі

Скільки заробляють українці в Польщі станом на 2019 рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах