Скільки українців знайшли роботу в Польщі від початку повномасштабної війни

29 Квітня 2022
робота в польщі для жінок з україни

Після початку повномасштабної війни росії проти України близько 100 тисяч громадян нашої країни знайшли роботу в Польщі. Про це повідомила міністерка родини та соціальної політики Марлена Малонг, передає businessinsider.com.pl

Для українських біженців у Польщі готують нові пакети рішень щодо працевлаштування. За попередніми підрахунками Мінсоцполітики, польський ринок праці готовий прийняти близько 400 тисяч осіб, а можливо й більше. На додачу, органи місцевого самоврядування вже отримали понад 430 млн злотих на виплату допомоги полякам, які прихистили в своїх домівках українців. Загалом тимчасовий захист на території Польщі вже знайшло понад 3 млн осіб, які прибули з України після 24 лютого 2022 року. Приблизно половина з них, а саме 1,6 млн осіб, планують залишитись в Польщі впродовж тривалого часу. З них близько 600 тисяч - це особи, які останніми місяцями проживали в польських родинах.

Детальніше про ситуацію з працевлаштуванням українських біженців у Польщі читайте далі у нашому матеріалі.

робота в польщі вакансії 2022nikopolnews.net

Працевлаштування українців у Польщі в умовах міграційної кризи-2022

Урядовий спецзакон про допомогу українським біженцям в Польщі значно спрощує нашим співгромадянам доступ до місцевого ринку праці. За даними Мінсоцполітики Польщі, з 24 лютого 2022 року на польських підприємствах та у компаніях працевлаштували 100 тисяч українців. 

“Ми дуже тішимось, адже це показує, що ці особи хочуть працювати, хочуть залишитись з нами на довше”, - наголосила міністерка Марлена Малонг.

Вона зазначила, що громадяни України можуть скористатися навчанням, стажуванням, ваучерами на працевлаштування та різними формами заохочення, які надають державні служби зайнятості. Крім цього, готуються подальші пакети рішень щодо працевлаштування українців.

“Спілкуючись з організаціями роботодавців, громадськими організаціями та профспілками, ми готуємо подальші пакети рішень, які ще більше розширять доступ громадян України до ринку праці в Польщі”, – заявила міністерка Малонг.

За її словами, зараз Центральна база вакансій містить близько 80 тисяч пропозицій про роботу. За попередніми оцінками, польські роботодавці зможуть загалом прийняти близько 400 тисяч нових працівників. 

Окрім цього, заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації, уповноважений уряду у справах біженців Павел Шефернакер повідомив, що місцеві органи самоврядування вже отримали понад 430 мільйонів злотих на виплату допомоги полякам, які приймають у себе українців. Понад 1,120 млрд злотих було виділено на всі види допомоги місцевим органам влади.

Також Шефернакер повідомив, що від початку повномасштабної війни до Польщі вже прибуло близько 3 млн українських біженців. Очікується, що близько 1,6 мл українців залишаться на території сусідньої держави на тривалий час. З них близько 600 тис. перебувають в польських родинах.

⇒ Читайте також:

Кожна третя польська компанія готова працевлаштувати українців

Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу

В яких містах Польщі поселилось найбільше українських біженців

Головне фото: worklife.com.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах