06 Квітня 2022
31% польських компаній готові працевлаштувати біженців з України. Найбільшу готовність висловлюють великі та середні підприємства (40%), найменшу – мікропідприємства (23%). Про це свідчать результати дослідження Польського економічного інституту (PIE), пише businessinsider.com.pl.
За оцінками PIE, на роботу в Польщі можуть розраховувати понад 250 тисяч жінок, адже здебільшого саме вони прибувають до Польщі внаслідок війни в Україні. Працевлаштувати наших співгромадянок готові польські компанії з таких секторів, як промислове виробництво (40%), будівництво (36%) та сфера послуг (31%).
Надати роботу громадянкам України планують, перш за все, виробники продуктів харчування, напоїв, текстилю, електроніки та меблів, а також майже кожне третє підприємство, яке надає різноманітні послуги.
“Мігранти можуть знайти роботу у готельно-ресторанному бізнесі, у сфері надання індивідуальних послуг (наприклад, у перукарнях та косметології), а також у ІТ-компаніях”, - зазначила Катажина Дембковська, керівник групи економічного прогнозування PIE.
Опитування PIE також показує, що лише 16% торговельних фірм розглядають можливість працевлаштування мігрантів з України. Серед них більшість - це оптові, а не роздрібні торговельників.
“Меншу готовність сектору торгівлі до працевлаштування іноземців можна пояснити потребою у вищих компетенціях, пов’язаних із консультуванням. У багатьох компаніях особистий контакт із клієнтом дуже важливий, а для цього потрібно добре знати асортимент продукції та польську мову”, – зазначила Катажина Дембковська. Вона додала, що мовний бар’єр може стати серйозною перешкодою для працевлаштування українців на посада, пов’язаних із прямим обслуговуванням клієнтів.
Разом з тим, кожна 20-та польська фірма стверджує, що приймає на роботу лише громадян Польщі. Ще 12% компаній вважає, що “професійний профіль мігрантів не відповідає їхнім планам з найму”. Найчастіше цей пункт обирали підприємства власне зі сфери послуг.
aplikuj.pl
Своєю чергою, представник Асоціації польських роботодавців торгівлі та сфери послуг (ZPPHiU) Павел Каплон стверджує, що українські біженці - це дуже часто кваліфіковані, досвідчені та компетентні кандидати, які можуть заповнити дефіцит кадрів на багатьох польських підприємствах.
“З великим успіхом можуть заповнити прогалини на ринку праці в секторі торгівлі та надання послуг. Це стосується не тільки самого продажу, а й виробництва та всього ланцюга доставки: транспорту та логістики”, - стверджує він.
Разом з тим, Павел Каплон погодився, що мовний бар’єр може стати перепоною на шляху до працевлаштування на деяких посадах, зокрема тих, що передбачають роботу з клієнтом.
Член Асоціації також вважає, що українці стали більш бажаними кандидатами, ніж інші іноземці, оскільки польський уряд спростив всі бюрократичні процедури для їхнього працевлаштування. На думку Каплона, урядовці повинні звернути увагу на те, що чимало українських біженців - це жінки з дітьми. Для того, аби вони могли працювати у Польщі повноцінно, держава має подбати про організацію опіки над дітьми.
4 квітня міністерка сім’ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонг повідомила, що з 24 лютого в Польщі знайшли роботу вже понад 30 тисяч громадян України. 75% з них - це жінки.
“З тих, хто влаштувався на роботу – близько 25% працевлаштовані за трудовим договором, а 73% - за договорами доручення. Починаються також контракти на сезонні роботи”, - повідомила Марлена Малонг.
⇒ Читайте також:
Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу
Чи загрожує польському ринку праці масовий відтік українських мігрантів: дослідження
Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу
Головне фото: Adam Winger on Unsplash
Коментарі