Сьогодні з’ясується, чи буде страйк польських митників

21 Листопада 2018
страйк польських митників

Можлива нова хвиля страйку серед польських митників сколихнула не тільки самих поляків, а й громадян інших держав, в тому числі українців, які час від часу перетинають польський кордон

Чому польські митники планують страйк?

Нагадаємо, після тривалих протестів польських правоохоронців, чи так званих Służb Mundurowych, куди входять поліцейська, пожежна, пенітенціарна, митна та прикордонна служби, Міністерство внутрішніх справ таки змогло сісти за стіл переговорів та підписати домовленості майже зі всіма правоохоронними службами.

Тоді осторонь залишилися тільки дві - митна та пенітенціарна служби, оскільки вони не є в підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ (Митна служба підпорядковується міністру фінансів, а пенітенціарна - міністру юстиції).

Яку форму страйку цього разу планують застосовувати польські митники?

Таким чином, вимоги митників досі залишилися незадоволеними. Митники продовжують вимагати підвищення зарплатні на 650 злотих в місяць, перегляду пенсійної реформи та деяких інших норм, що стосуються обов’язків працівників митної служби.

Врешті решт, серед польських митників поширилися ідеї про нову хвилю страйку. Як ішлося в повідомленні на офіційному сайті польської митної служби: “У будь-який момент працівники Митної та податкової служб можуть почати протест”.

Як буде виглядати можливий страйк польських митників?

Польське законодавство забороняє усім правоохоронним органам (в тому числі і митній службі) вдаватися до активних форм страйку. Таким чином єдиним виходом для митників залишаються пасивні форми страйку.

Якщо сьогодні польські митники не порозуміються з урядом, то планують вдатися до такої форми страйку, коли працівники митниці масово братимуть лікарняні відпустки, а це означає, що працівників на робочих місцях поменшає. Відтак, у тих, хто залишився роботи додасться, а отже вони виконуватимуть її повільніше. 

Не виключено, що окрім лікарняних відпусток, митники будуть проводити і так званий “італійський”, або “тихий” страйк - коли усі документи перевіряються вкрай скурпульозно та повільно. 

Якщо при звичному режимі митник на кордоні перевіряє машину за 1-2 хвилини, то тепер перевірка може затягнутися і до 15-20 хвилин в кращому випадку, що безумовно створюватиме довжелезні черги на кордоні.

страйки польських митників

Вирішальний день. Чи вдасться польським митникам домовитися з урядом?

Як стало відомо з офіційних джерел, сьогодні, у середу 21 листопада о 15:00 (за місцевим часом) представники від профсоюзу польських митників зустрінуться з Міністром Фінансів Польщі Терезою Червінською і таки сядуть за стіл переговорів.

“Головне управління польської митниці під час зустрічі 20 листопада прийняло стратегію переговорів і готові зустрітися з Міністром Фінансів і представниками Національної податкової адміністрації 21 листопада, виходячи з прагнення до діалогу та бажання досягти згоди” - йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті Митної служби Польщі.

В той же час Митна служба наголошує, що у разі недосягнення порозуміння з Міністром Фінансів, головне управління Митниці опрацювало план проведення акції протесту.

 страйк польських митників

Наразі польські ЗМІ пишуть, що до протесту, швидше за все не дійде. З інформації, яку їм вдалося роздобути, видно, що Міністерство Фінансів планує на сьогоднішніх переговорах таки запропонувати митникам підвищення зарплатні. У бюджеті країни на наступний рік для цієї мети вже зарезервовано понад 400 мільйонів злотих.

Отже, будемо сподіватися, що сьогодні ситуація довкола польської митниці нарешті проясниться. Якщо результат переговорів буде позитивним і Міністерство фінансів таки виконає свою обіцянку і підвищить заробітну плату митникам - страйку не буде. 

Ми слідкуватимемо за розвитком подій та інформуватимемо вас про найважливіші новини.

Читайте також:

Польські митники готуються до нового страйку

Страйк польських митників: чи існує він і як усе відбувається насправді?

Українські прикордонники перевірятимуть чинність “Зеленої карти” в режимі онлайн

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах